SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

V Kladně se Tenisový areál SK připravuje na letní sezonu

Pátek, 26. března 2021 07:20

Z tenisového areálu SK Kladno v uplynulých dnech zmizely dvě přetlakové haly překrývající pětici kurtů. Za celou zimní sezonu je tenisté mohli z důvodu protipandemických opatření využít jen ve dvou týdnech. Vedoucí tenisového střediska Petr Šváb areál připravuje na jaro a doufá, že se tenisté na kurty brzy vrátí.

V Kladně se Tenisový areál SK připravuje na letní sezonu (Foto: SAMK)

Dvojice přetlakových hal byla nad kurty SK Kladno vztyčena koncem října. V tu chvíli nikoho nenapadlo, že si na nich z více než čtyř měsíců, kdy budou v provozu, tenisté zahrají jen dva týdny.

„Po zbytek času jsme haly prakticky jen udržovali a temperovali, abychom co nejvíce snížili náklady na provoz,“ říká Petr Šváb a dodává: „Za ty dva týdny mírnějších opatření, kdy jsme mohli haly otevřít veřejnosti, jsme v rámci možností zaznamenali docela velký zájem. Vytíženost ale nebyla určitě maximální. Ne každý chce hrát s rouškou a někteří se sportu zřekli kvůli obavám z nákazy.“

Přesto haly nevyrostly nadarmo. Splnily alespoň funkci ochrany povrchu. „Na pěti kurtech není klasická antuka, ale koberec, na kterém je antuka. U klasické antuky by bylo lepší, kdyby vymrzla a kurt si odpočinul. V halách se antuky ničí. Ale s kobercem to je opačný případ. Když ho necháte promrznout, začne se místy nadzvedávat a vytvářejí se bubliny. Povrch se pak špatně vyrovnává i proto, že se nemůže moc válcovat. Bubliny pak na kurtu zůstávají. Z let, kdy se ještě na zimu nestavěla nová nafukovací hala, je na pátém kurtu vidět nerovnosti způsobené mrazem. Takže když už nic jiného, alespoň se podařilo ochránit povrch před poškozením, jehož oprava by nakonec mohla vyjít dráž než udržování hal v ekonomickém režimu,“ podotýká správce areálu Jan Moravec.

Haly nakonec na kurtech vydržely do třetí březnové neděle, a to i přesto, že se v únoru jedna z nich pod náporem těžkého mokrého sněhu zhroutila. „Dvojhalu, která v únoru nevydržela nápor sněhu, jsme mohli znovu postavit, protože plášť zůstal prakticky nepoškozený. Když se hala začala hroutit, vypustili jsme ji, aby nedošlo k protržení pláště, mokrý těžký sníh jsme odházeli a později jsme ji mohli znovu nafouknout. Havárii odneslo akorát asi deset kusů světel, jejich výměnu uhradila pojišťovna. Hala prošla revizí a budeme ji nadále moci využívat,“ říká Šváb, který v současnosti kurty připravuje na návrat tenistů.

„Provedli jsme úpravy lajn, které jsme opatřili speciálním nátěrem. Nebyly dobře vidět, teď přímo svítí. V tuto chvíli pracujeme na klasické jarní údržbě a chystáme rekultivaci centrálního kurtu,“ dodává Šváb. Na rozdíl od ostatních kurtů je na tom centrálním klasický antukový povrch, který začala svévolně vytlačovat tráva. Vedoucí areálu chce proto provést alespoň výměnu povrchu, aby bylo na kurtu možné hrát, i když se výhledově počítá s tím, že na jeho místě vyroste tenisová hala se dvěma kurty a podzemním parkovištěm.

Momentálně je hlavní starostí vedoucího dostat areál před začátkem sezony do ideální kondice. Na venkovní sportoviště už se snad budou lidé moci se zlepšením pandemické situace pomalu začít vracet. „Na tenisty se ohromně těším. Areály už potřebují ožít, pohled na prázdná sportoviště je strašný, už to trvá příliš dlouho,“ říká Šváb.

Zdroj: SAMK
 1. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 2. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 3. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 4. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 5. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 6. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 7. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 8. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 9. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 10. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 11. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 12. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 13. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 14. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 15. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 16. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 17. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 18. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 19. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 20. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům