Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

V Kladně se Tenisový areál SK připravuje na letní sezonu

Pátek, 26. března 2021 07:20

Z tenisového areálu SK Kladno v uplynulých dnech zmizely dvě přetlakové haly překrývající pětici kurtů. Za celou zimní sezonu je tenisté mohli z důvodu protipandemických opatření využít jen ve dvou týdnech. Vedoucí tenisového střediska Petr Šváb areál připravuje na jaro a doufá, že se tenisté na kurty brzy vrátí.

V Kladně se Tenisový areál SK připravuje na letní sezonu (Foto: SAMK)

Dvojice přetlakových hal byla nad kurty SK Kladno vztyčena koncem října. V tu chvíli nikoho nenapadlo, že si na nich z více než čtyř měsíců, kdy budou v provozu, tenisté zahrají jen dva týdny.

„Po zbytek času jsme haly prakticky jen udržovali a temperovali, abychom co nejvíce snížili náklady na provoz,“ říká Petr Šváb a dodává: „Za ty dva týdny mírnějších opatření, kdy jsme mohli haly otevřít veřejnosti, jsme v rámci možností zaznamenali docela velký zájem. Vytíženost ale nebyla určitě maximální. Ne každý chce hrát s rouškou a někteří se sportu zřekli kvůli obavám z nákazy.“

Přesto haly nevyrostly nadarmo. Splnily alespoň funkci ochrany povrchu. „Na pěti kurtech není klasická antuka, ale koberec, na kterém je antuka. U klasické antuky by bylo lepší, kdyby vymrzla a kurt si odpočinul. V halách se antuky ničí. Ale s kobercem to je opačný případ. Když ho necháte promrznout, začne se místy nadzvedávat a vytvářejí se bubliny. Povrch se pak špatně vyrovnává i proto, že se nemůže moc válcovat. Bubliny pak na kurtu zůstávají. Z let, kdy se ještě na zimu nestavěla nová nafukovací hala, je na pátém kurtu vidět nerovnosti způsobené mrazem. Takže když už nic jiného, alespoň se podařilo ochránit povrch před poškozením, jehož oprava by nakonec mohla vyjít dráž než udržování hal v ekonomickém režimu,“ podotýká správce areálu Jan Moravec.

Haly nakonec na kurtech vydržely do třetí březnové neděle, a to i přesto, že se v únoru jedna z nich pod náporem těžkého mokrého sněhu zhroutila. „Dvojhalu, která v únoru nevydržela nápor sněhu, jsme mohli znovu postavit, protože plášť zůstal prakticky nepoškozený. Když se hala začala hroutit, vypustili jsme ji, aby nedošlo k protržení pláště, mokrý těžký sníh jsme odházeli a později jsme ji mohli znovu nafouknout. Havárii odneslo akorát asi deset kusů světel, jejich výměnu uhradila pojišťovna. Hala prošla revizí a budeme ji nadále moci využívat,“ říká Šváb, který v současnosti kurty připravuje na návrat tenistů.

„Provedli jsme úpravy lajn, které jsme opatřili speciálním nátěrem. Nebyly dobře vidět, teď přímo svítí. V tuto chvíli pracujeme na klasické jarní údržbě a chystáme rekultivaci centrálního kurtu,“ dodává Šváb. Na rozdíl od ostatních kurtů je na tom centrálním klasický antukový povrch, který začala svévolně vytlačovat tráva. Vedoucí areálu chce proto provést alespoň výměnu povrchu, aby bylo na kurtu možné hrát, i když se výhledově počítá s tím, že na jeho místě vyroste tenisová hala se dvěma kurty a podzemním parkovištěm.

Momentálně je hlavní starostí vedoucího dostat areál před začátkem sezony do ideální kondice. Na venkovní sportoviště už se snad budou lidé moci se zlepšením pandemické situace pomalu začít vracet. „Na tenisty se ohromně těším. Areály už potřebují ožít, pohled na prázdná sportoviště je strašný, už to trvá příliš dlouho,“ říká Šváb.

Zdroj: SAMK




 1. krimi

  Anonym nahlásil bombu v budově kladenského soudu

 2. zprávy

  Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

 3. krimi

  V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

 4. video

  Kladenská škole E. Beneše se přidala k výzvě Jerusalema Challenge

 5. zprávy

  Řidiči pozor! Ve středu jezděte s lehkou nohou. Policie bude měřit na 800 místech

 6. zprávy

  V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

 7. zprávy

  Slánští zastupitelé rozhodli o budoucnosti městské plovárny

 8. krimi

  V Kladně si ke svému lupu vyhlédl zloděj stánek s občerstvením

 9. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – Žesťové nástroje

 10. krimi

  Krkavčí otec zapomněl, že má děti. Na alimentech dluží 69 tisíc

 11. zprávy

  Od června se v Kladně mění provozní doba na poštách

 12. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 13. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 14. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 15. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 16. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 17. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 18. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 19. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 20. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům