Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Městská policie Slaný má unikátní elektronické pomocníky

Pátek, 26. března 2021 07:10

Městská policie Slaný začala, k posílení výkonu služby svých strážníků, používat moderní osobní kamery. Kamery s unikátní a špičkovou technologií světového výrobce začali strážníci pilotně testovat již vloni. Systém se natolik osvědčil, že se město rozhodlo zakoupit další a použít je v ostrém provozu. Výhodou je také propojení s městským kamerovým systémem Slaného.

Městská policie Slaný má unikátní elektronické pomocníky (Foto: MěU Slaný)

„Pro posílení výkonu služby naší městské policie, je velmi důležité jít cestou zapojování moderních technologií. Jsem proto rád, že se tento systém pilotně osvědčil a nyní jej mohou naši strážníci používat ve své službě,“ uvedl starosta města Martin Hrabánek.

„Nový systém je nejenom efektivní, přehledný, technicky jednoduchý, ale je zcela automatizovaný, a navíc je maximálně kompatibilní s naším městským kamerovým systémem,“ doplnil velitel Městské policie Slaný Bedřich Sirůček.

Osobní kamery jsou nyní součástí uniformy městských strážníků ve Slaném. Šikovný a lehký pomocník s intuitivním ovládáním, bude strážníkům sloužit při odhalování a dokumentování přestupků. Nabízí však i další nesporné výhody, kterých je celá řada, jako například nadstandardní obrazovou a zvukovou kvalitu, vysokou odolnost proti poškození, vysokou výdrž baterie a možnost pořízení záznamu i v minimálních světelných podmínkách. Další výhodou je kompatibilita s kamerovým systémem města a automatické a centrální ukládání dat na hlavní server. Kamery mají rovněž implementované technologie pro různá nová technická rozšíření. Systém a jeho používání je zcela v souladu se zákonem o obecní policii.

Autor: Markéta Růtová