Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rytíři oplatili Slavii porážku a jsou jednu výhru od semifinále!

Středa, 24. března 2021 20:06

Kladno zvládlo odvetu na ledě pražské Slavie příkladně a po výhře 4:2 je pouhé jedno vítězství od postupu do semifinále. Rytíři se dostali do vedení díky dvěma přesilovkovým trefám ve druhé třetině. V závěrečném dějství se pak dvakrát prosadil navrátilec do sestavy Patrik Machač a sešívání už jen dokázali snížit. Kladeňáci tak vedou ve čtvrtfinále 3:1 na zápasy a už v pátek na domácím ledě můžou sérii ukončit.
Rytíři oplatili Slavii porážku a jsou jednu výhru od semifinále! (Ilustrační foto: Roman Mareš)

Ve čtvrtém zápase se emoce oproti předchozímu duelu zase poněkud zklidnily. Kladenská přesilová hra mnoho příležitostí nenabídla a už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě se neujala ani možnost Rostislava Marosze, ani dorážka Matyáše Filipa. Za chvíli byl mezi kruhy sám rozjetý Ondřej Machala, jenže ani on Martina Michajlova nepřekonal. Vlastní oslabení pak hosté přestáli i díky dvěma obětavým blokům Matyáše Filipa.

Ve druhé části už se hrálo v o něco vyšším tempu. Zlobila hlavně druhá kladenská formace, za kterou měl asi tři dobré šance Filip. Michajlova ale pokračoval ve skvělém výkonu. Na druhé straně to zkoušel individuálně Tomáš Šmerha, jeho pokus byl však sražen nad. Skóre se tak měnilo až v další přesilovce Rytířů. Antonín Melka se dostal k volnému puku před brankovištěm a šikovně ho zvedl do horního rohu branky – 0:1. Kladno pak v poslední minutě využilo ještě další přesilovku a dostalo se do pohodlnější pozice! Nicolas Hlava byl dostatečně důrazný v předbrankovém prostoru a 29 sekund před sirénou navýšil – 0:2.

Emoce znovu vylétly až ve třetí části. Opět se začalo přitvrzovat, ale Kladno dokázalo i tak přidat třetí zásah! Adam Kubík nastartoval přečíslení a navrátilec Patrik Machač jeho pobídku využil – 0:3. Jenže tento stav neměl dlouhého trvání. Lukáš Buchta si připravil střelu na levém kruhu a ranou na vzdálenější tyč překonal Andreje Košarišťana – 1:3. Kladno ovšem opět vytáhlo žolíka Machače! Ten dostal nabito na pravý kruh a zamířil přesně – 1:4. Slavia ale neřekla poslední slovo. Jaromír Jágr zbytečně fauloval a Filip Vlček využil přesilovku – 2:4. V závěru hráli Kladeňáci ještě výhodu pěti proti třem, ale prosadit se v ní nedokázali. Mrzet je to však nemuselo, vítězství si v klidu pohlídali.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
9:5 1:2 0:0 0

Branky a nahrávky: 52. Buchta (Šmerha), 58. Vlček (Krejčí) – 34. Melka (Snuggerud), 40. Hlava (Jágr, Plekanec), 51. Machač (Kubík), 54. Machač (Guman). Vyloučení: 9:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Souček, Zubzanda – Beneš, Štofa

Slavia: Michajlov – Krejčí, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Říha, Novák, Barák – Doležal, Poletín, Ondráček – Kafka, Vampola, Šmerha – Pšenička, Vlček, Kružík – Kuťák, Šteiner, Brož.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Snuggerud, Zacharčuk, Suchánek, Zelingr – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Filip – Melka, Pitule, Hlava – Kubík, Machač, Guman.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno