ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Iniciativa Kladno bez hazardu shání dobrovolníky

Středa, 24. března 2021 07:20

Plánuje v ulicích města sbírat podpisy na podporu vyhlášení referenda o plošném zákazu hazardu na Kladně. Pokud se iniciativě podaří sehnat 5.500 podpisů do konce května, předloží zastupitelstvu požadavek na vyhlášení referenda v souběhu s podzimními volbami.

Iniciativa Kladno bez hazardu shání dobrovolníky (Foto: Zdroj – Anna Gamanová)

Pokud sdílíte názor, že by herny a kasina na Kladně měly úplně skončit, a chcete se aktivně zapojit, napište na email chci@kladnobezhazardu.cz.

Návazně na opětovné povolení heren na Kladně ke konci roku 2020 vznikla iniciativa za plošný zákaz hazardu na Kladně, na níž se podílí většina opozičních stran kladenského zastupitelstva a také spolek Občané proti hazardu. Iniciativu zastupuje Anna Gamanová (STAN) a dlouholetý odpůrce hazardu Petr Soudek (Spojenci pro Kladno).

„Město má sice z hazardu milionové příjmy, ale ty pochází od lidí, kteří jsou silně zadluženi, mají na krku exekutory, nechodí do práce, dělají načerno nebo se dopouští trestné činnosti. To nás všechny stojí ohromné peníze. Hazard je proto pro společnost extrémně škodlivá záležitost,“ konstatuje Petr Soudek (Spojenci pro Kladno).

„Na Kladně sází několik tisíc lidí, z toho tisícovka jsou rizikoví, závislí hráči. Tito lidé s sebou táhnou dolů své rodiny a přátele a prosází ročně jen na Kladně kolem čtvrt miliardy korun,“ konstatuje Anna Gamanová (STAN Kladno).

Iniciativa má řadu podporovatelů – z mimokladenských ji podporuje například senátorka Adéla Šípová nebo právnička Hana Marvanová. Podporu vyjádřila také sportovkyně Zuzana Kocumová a řada dalších. Z kladenských osobností se k iniciativě připojili například umělci Jan Černý a Šimon Vejvančický, výtvarnice Martina Pupcsiková, Ondřej Slavík z kapely Zrní anebo aktivista Roman Hájek.

Všechny informace jsou k dispozici na webových stránkách ZDE:

Na facebooku ZDE:

Iniciativa zasílá také týdenní newsletter, k jehož odběru se můžete přihlásit ZDE:

Komerční sdělení