ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Pět gólů ve druhé části na výhru nestačilo, Rytíři Slavii poprvé podlehli

Úterý, 23. března 2021 20:35

Kladno sehrálo v pražském Edenu se Slavií divokou přestřelku, ve které nakonec padlo 5:6 po prodloužení! Rytíři dlouho dotahovali, v prostřední části ale pěti brankami otočili vývoj. Soupeř však v závěrečném dějství ještě vyrovnal a poslal zápas do prodloužení, ve kterém byl šťastnější. Kladeňáci tak v sérii vedou 2:1 na zápasy a je jisté, že v pátek se bude čtvrtfinále hrát opět na ČEZ stadionu.
Pět gólů ve druhé části na výhru nestačilo, Rytíři Slavii poprvé podlehli (Ilustrační foto: Roman Mareš)

Slavisté vstoupili do zápasu na domácím ledě velmi aktivně a v úvodních minutách byli lepším týmem, což umocnila ještě přesilová hra. Jenže Petr Kafka v největší možnosti těsně minul branku a postupně se osmělilo i Kladno. Marek Račuk tečoval kotouč po pěkné akci jen lehce vedle a posléze měl dobrou šanci i Nicolas Hlava. Martin Michajlov ale obstál. Do vedení tak šli ve 13. minutě přece jen domácí. Tomáš Šmerha našel střílenou přihrávkou dobře postaveného Petra Kafku, který zkušeně usměrnil puk za Košarišťanova záda – 1:0. Blízko vyrovnání byl vzápětí Adam Kubík, který zasáhl spojnici tyčí a hlasitě zaklel. Kladeňáci navíc hráli dál nedisciplinovaně a byli potrestaní. Tomáš Šmerha vymíchal Andreje Košarišťana a navýšil – 2:0.  

Do druhé části si Rytíři přenesli přesilovou hru a z ní dokázali snížit! Tomáš Plekanec dostal puk na pravý kruh a přesnou ranou propálil Michajlova – 2:1. Uteklo navíc jen 81 sekund a bylo srovnáno! Antonín Melka se dostal ke kotouči mezi kruhy a prudkou ranou rozvlnil síť – 2:2. Jenže nerozhodný stav dlouho nevydržel. Domácí dostali k dispozici další přesilovku a opět ji využili. Daniel Krejčí vypálil od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Prostřední dějství ale bylo dál bohaté na góly. Necelých šest minut před sirénou vypálil od modré navrátilec Jakub Suchánek, puk se odrazil od zadního mantinelu do brankoviště a Ondřej Machala ho bez problémů uklidil do brány – 3:3. A po dalších 53 sekundách už šli do vedení Rytíři! Zach Frye dostal puk mezi kruhy a krásnou trefou otočil vývoj zápasu – 3:4. A Kladno bylo rázem na koni! Po dalších 44 vteřinách využil přesilovku Ondřej Machala – 3:5. Jenže ani to nebylo ze druhé části vše! David Šteiner zůstal trestuhodně volný před brankovištěm a pouhou vteřinu před sirénou snížil na rozdíl jediného gólu – 4:5.

V třetí dvacetiminutovce už se hra opět uklidnila. Rytíři si ale zbytečně přidělali starosti zbytečným vyloučením. Marek Račuk už se sice z trestné opět vracel na ledovou plochu, v tu chvíli se ale domácí prosadili. Michal Poletín zůstla volný mezi kruhy a zakončil přesně – 5:5. A ve zbytku zápasu už bylo jasné, že každá šance může rozhodnout. Plekanec ale v dobré pozici přestřelil a Machalu fantasticky vychytal domácí brankář.

Došlo tak až na prodloužení, ve kterém mohli hosté rychle rozhodnout. Michajlov ale vytáhl další famózní zákrok a vzápětí mu pomohli i jeho obránci. To Slavia měla v útoku větší štěstí. Košarišťan vyrazil puk jen nad sebe a Filip Vlček doklepl kotouč do sítě – 6:5.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
7:9 2:2 0:0 0

Branky a nahrávky: 13. Kafka (Šmerha, Barák), 18. Šmerha (Krejčí, Novák), 26. Krejčí (Novák), 40. Šteiner (Kafka, Brož), 47. Poletín (Vlček, Novák), 66. Vlček (Kružík) – 21. Plekanec (Hlava, Jágr), 23. Melka (Pitule, Hlava), 35. Machala (Suchánek), 36. Frye (Guman), 36. Machala (Jágr). Vyloučení: 7:9 + Marosz (KLA). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Wagner – Kreuzer, Polonyi

Slavia: Michajlov – Krejčí, Sedlák, Jeřábek, Buchta, Říha, Novák, Barák – Doležal, Poletín, Ondráček – Kafka, Vampola, Šmerha – Pšenička, Vlček, Kružík – Kuťák, Šteiner, Brož.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Kehar, Sorokin, Zacharčuk, Snuggerud, Suchánek – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Guman – Melka, Pitule, Hlava – Hajný, Filip, Kubík.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno
 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše