Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu odstartovala. Co všechno se chystá?

Úterý, 23. března 2021 07:20

Se startem měsíce března započala dlouho očekávaná rekonstrukce kladenského zimního stadionu. Jelikož Rytíři dál bojují o postup do nejvyšší soutěže, práce zatím probíhají v okolí stadionu a hlavní část úprav odstartuje s koncem sezony. Co vše se chystá v rámci první fáze rekonstrukce a kdy by mělo být hotovo? A jaké jsou další plány? To i další informace odhalili Kladenským listům jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka a ředitel SAMK František Bureš.

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu odstartovala. Co všechno se chystá? (Foto: KL)

Práce v okolí zimního stadionu odstartovaly už 1. března. „Udělal se zábor před starou vrátnicí a prodejnou Husquarny, kterou jsme nechali vyklidit. V těchto místech se nyní hloubí otvor pro retenční nádrž,“ vysvětluje jednatel SAMK Jiří Chvojka. Z vybudované nádrže, kam se bude odvádět dešťová voda z nové střechy sportoviště, by se v budoucnu měla zalévat jak přilehlý lesík, tak zeleň na dalším území města. „Z druhé strany u strojovny se připravuje výstavba šachet pro výtahy do druhého a třetího patra,“ doplnil ředitel SAMK František Bureš.

S hlavním očekáváním ale všichni vyhlížejí datum 24. dubna. „To je deadline, kdy předpokládáme, že bude ukončena hokejová soutěž, Rytíři budou v extralize a my začneme s demontáží,“ vysvětluje jednatel společnosti. Chystaná demontáž střechy by měla podle plánu postupovat vcelku rychle, zatímco nejproblematičtější bude montáž nové konstrukce. Díly budou ke stadionu dováženy po kusech a svařovány budou na parkovišti u fotbalového stadionu. „Ukončení této etapy by mělo být do konce srpna, takže do další sezony by se to mělo stihnout,“ ujišťuje Bureš.

Odsunout domácí zápasy příští sezony do pozdějšího období by ale mohla další chystaná část rekonstrukce. „Domluvili jsme se ještě, že chceme zlepšit komfort pro novináře, televize a případně i sponzory a partnery klubu. Chceme proto dělat nástavbu třetího patra. U něj si ale nejsme úplně jisti termínem,“ vysvětluje Chvojka. Podle něj by mohl být zhotovitel tohoto projektu vysoutěžen v letních měsících. „Je domluva s klubem, že začátek domácí sezony by se případně posunul o nějaké dva až tři měsíce. Měsíc dva bychom potřebovali na základní hrubé práce, zbytek by se mohl dodělat snad i za provozu stadionu,“ doufá jednatel SAMK.

V rámci první fáze rekonstrukce by tedy měla projít úpravou střecha a opláštění stadionu, měla by být zasazena nová okna a provedeny práce na třetím patře. Spolu s tím se vybudují výtahy, vznikne nová vrátnice a nové provozovny a drobné zásahy proběhnou i uvnitř restaurace.

Město Kladno a společnost SAMK by u toho ale určitě končit nechtěly. „Na radě města se rozhodlo, že požádáme státní fond životního prostředí o dotaci na čpavkové hospodářství a rekonstrukci druhé ledové plochy. Tam je zařízení v opravdu dezolátním stavu. Čpavkové hospodářství chceme dát z hygienických důvodů mimo budovu, protože se občas stane, že něco unikne a těžko se to odsává. Na první ploše chceme zároveň udělat zázemí pro A tým, kde by měly být nové šatny, posilovny a prostory pro rehabilitace a podobně. To by měla být třetí etapa rekonstrukce,“ nastiňuje plány Chvojka.  

Autor: (fa)