SAMK
Akce Kladno ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu odstartovala. Co všechno se chystá?

Úterý, 23. března 2021 07:20

Se startem měsíce března započala dlouho očekávaná rekonstrukce kladenského zimního stadionu. Jelikož Rytíři dál bojují o postup do nejvyšší soutěže, práce zatím probíhají v okolí stadionu a hlavní část úprav odstartuje s koncem sezony. Co vše se chystá v rámci první fáze rekonstrukce a kdy by mělo být hotovo? A jaké jsou další plány? To i další informace odhalili Kladenským listům jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka a ředitel SAMK František Bureš.

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu odstartovala. Co všechno se chystá? (Foto: KL)

Práce v okolí zimního stadionu odstartovaly už 1. března. „Udělal se zábor před starou vrátnicí a prodejnou Husquarny, kterou jsme nechali vyklidit. V těchto místech se nyní hloubí otvor pro retenční nádrž,“ vysvětluje jednatel SAMK Jiří Chvojka. Z vybudované nádrže, kam se bude odvádět dešťová voda z nové střechy sportoviště, by se v budoucnu měla zalévat jak přilehlý lesík, tak zeleň na dalším území města. „Z druhé strany u strojovny se připravuje výstavba šachet pro výtahy do druhého a třetího patra,“ doplnil ředitel SAMK František Bureš.

S hlavním očekáváním ale všichni vyhlížejí datum 24. dubna. „To je deadline, kdy předpokládáme, že bude ukončena hokejová soutěž, Rytíři budou v extralize a my začneme s demontáží,“ vysvětluje jednatel společnosti. Chystaná demontáž střechy by měla podle plánu postupovat vcelku rychle, zatímco nejproblematičtější bude montáž nové konstrukce. Díly budou ke stadionu dováženy po kusech a svařovány budou na parkovišti u fotbalového stadionu. „Ukončení této etapy by mělo být do konce srpna, takže do další sezony by se to mělo stihnout,“ ujišťuje Bureš.

Odsunout domácí zápasy příští sezony do pozdějšího období by ale mohla další chystaná část rekonstrukce. „Domluvili jsme se ještě, že chceme zlepšit komfort pro novináře, televize a případně i sponzory a partnery klubu. Chceme proto dělat nástavbu třetího patra. U něj si ale nejsme úplně jisti termínem,“ vysvětluje Chvojka. Podle něj by mohl být zhotovitel tohoto projektu vysoutěžen v letních měsících. „Je domluva s klubem, že začátek domácí sezony by se případně posunul o nějaké dva až tři měsíce. Měsíc dva bychom potřebovali na základní hrubé práce, zbytek by se mohl dodělat snad i za provozu stadionu,“ doufá jednatel SAMK.

V rámci první fáze rekonstrukce by tedy měla projít úpravou střecha a opláštění stadionu, měla by být zasazena nová okna a provedeny práce na třetím patře. Spolu s tím se vybudují výtahy, vznikne nová vrátnice a nové provozovny a drobné zásahy proběhnou i uvnitř restaurace.

Město Kladno a společnost SAMK by u toho ale určitě končit nechtěly. „Na radě města se rozhodlo, že požádáme státní fond životního prostředí o dotaci na čpavkové hospodářství a rekonstrukci druhé ledové plochy. Tam je zařízení v opravdu dezolátním stavu. Čpavkové hospodářství chceme dát z hygienických důvodů mimo budovu, protože se občas stane, že něco unikne a těžko se to odsává. Na první ploše chceme zároveň udělat zázemí pro A tým, kde by měly být nové šatny, posilovny a prostory pro rehabilitace a podobně. To by měla být třetí etapa rekonstrukce,“ nastiňuje plány Chvojka.  

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory

 2. pozvánka

  Na vernisáži výstavy legendárního Kubašty ve Slaném, došlo k nečekanému překvapení

 3. pozvánka

  Blíží se Kladenské dvorky, budou ve znamení Klíče

 4. zprávy

  Od začátku června budou strážníci Městské policie Kladno opět měřit rychlost

 5. video

  Kladenské Sletiště ožilo dětským smíchem

 6. pozvánka

  Kladenské trhy pokračují opět ve středu

 7. foto

  Náměstí Svobody se dočká rekonstrukce, investice bude 50 milionů

 8. zprávy

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

 9. zprávy

  Kraj dlouhodobě podporuje pěstounskou péči, nově navázal spolupráci s projektem Euroklíč

 10. zprávy

  Kraj schválil další kotlíkové dotace, od června bude další výzva

 11. info z radnice

  Budova bývalého kina OKO by měla sloužit svému původnímu účelu

 12. video

  Patrik Kincl a Rytíři Kladno nechyběli u otevření Hakimova fitness centra

 13. zprávy

  Muž s odcizenými oděvy daleko neutekl

 14. zprávy

  Environmentální centrum Čabárna se dočká modernizace

 15. zprávy

  Kladenská veterán rallye obsadí v sobotu Sletiště

 16. zprávy

  V Kladně vyrostl nejvyšší mrakodrap Evropy

 17. info z radnice

  Kladno má v plánu postavit nový saunový svět

 18. zprávy

  Aranžéři a aranžérky ze školy SOU a SOŠ E. Beneše Kladno opravdu umí

 19. sport

  Kanonýři mají velkou posilu, ze Švédska se vrací juniorský mistr světa Bachmaier

 20. zprávy

  Slánské muzejní léto představí geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubaštu