ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu odstartovala. Co všechno se chystá?

Úterý, 23. března 2021 07:20

Se startem měsíce března započala dlouho očekávaná rekonstrukce kladenského zimního stadionu. Jelikož Rytíři dál bojují o postup do nejvyšší soutěže, práce zatím probíhají v okolí stadionu a hlavní část úprav odstartuje s koncem sezony. Co vše se chystá v rámci první fáze rekonstrukce a kdy by mělo být hotovo? A jaké jsou další plány? To i další informace odhalili Kladenským listům jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka a ředitel SAMK František Bureš.

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu odstartovala. Co všechno se chystá? (Foto: KL)

Práce v okolí zimního stadionu odstartovaly už 1. března. „Udělal se zábor před starou vrátnicí a prodejnou Husquarny, kterou jsme nechali vyklidit. V těchto místech se nyní hloubí otvor pro retenční nádrž,“ vysvětluje jednatel SAMK Jiří Chvojka. Z vybudované nádrže, kam se bude odvádět dešťová voda z nové střechy sportoviště, by se v budoucnu měla zalévat jak přilehlý lesík, tak zeleň na dalším území města. „Z druhé strany u strojovny se připravuje výstavba šachet pro výtahy do druhého a třetího patra,“ doplnil ředitel SAMK František Bureš.

S hlavním očekáváním ale všichni vyhlížejí datum 24. dubna. „To je deadline, kdy předpokládáme, že bude ukončena hokejová soutěž, Rytíři budou v extralize a my začneme s demontáží,“ vysvětluje jednatel společnosti. Chystaná demontáž střechy by měla podle plánu postupovat vcelku rychle, zatímco nejproblematičtější bude montáž nové konstrukce. Díly budou ke stadionu dováženy po kusech a svařovány budou na parkovišti u fotbalového stadionu. „Ukončení této etapy by mělo být do konce srpna, takže do další sezony by se to mělo stihnout,“ ujišťuje Bureš.

Odsunout domácí zápasy příští sezony do pozdějšího období by ale mohla další chystaná část rekonstrukce. „Domluvili jsme se ještě, že chceme zlepšit komfort pro novináře, televize a případně i sponzory a partnery klubu. Chceme proto dělat nástavbu třetího patra. U něj si ale nejsme úplně jisti termínem,“ vysvětluje Chvojka. Podle něj by mohl být zhotovitel tohoto projektu vysoutěžen v letních měsících. „Je domluva s klubem, že začátek domácí sezony by se případně posunul o nějaké dva až tři měsíce. Měsíc dva bychom potřebovali na základní hrubé práce, zbytek by se mohl dodělat snad i za provozu stadionu,“ doufá jednatel SAMK.

V rámci první fáze rekonstrukce by tedy měla projít úpravou střecha a opláštění stadionu, měla by být zasazena nová okna a provedeny práce na třetím patře. Spolu s tím se vybudují výtahy, vznikne nová vrátnice a nové provozovny a drobné zásahy proběhnou i uvnitř restaurace.

Město Kladno a společnost SAMK by u toho ale určitě končit nechtěly. „Na radě města se rozhodlo, že požádáme státní fond životního prostředí o dotaci na čpavkové hospodářství a rekonstrukci druhé ledové plochy. Tam je zařízení v opravdu dezolátním stavu. Čpavkové hospodářství chceme dát z hygienických důvodů mimo budovu, protože se občas stane, že něco unikne a těžko se to odsává. Na první ploše chceme zároveň udělat zázemí pro A tým, kde by měly být nové šatny, posilovny a prostory pro rehabilitace a podobně. To by měla být třetí etapa rekonstrukce,“ nastiňuje plány Chvojka.  

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše