Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Startuje nový ročník soutěže Nej sestřička

Neděle, 21. března 2021 10:00

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny mraky lékařů a sester. Jsou nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomáhají jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester, to je hlavní cíl projektu Nej sestřička 2021.

Startuje nový ročník soutěže Nej sestřička (Ilustrační foto: KL)

Po 12 letech přichází soutěž s několika zásadními změnami, 13. ročník se představí v novém modernizovaném konceptu. „Do soutěže Nej sestřička 2021 se mohou přihlásit sestry z celé České republiky, vždy jedna nominovaná za jedno zdravotnické zařízení. Vyplněné přihlášky je třeba odeslat do 15. dubna. O měsíc později, 15. května, budou zveřejněna jména 12 vybraných finalistek,“ říká spolupořadatel projektu Tomáš Mertlík z Batist Medical.

Do projektu je zapojeno více než 200 zdravotnických zařízení a soutěž má navíc i charitativní přesah. Pořadatelé ve spolupráci s partnery finančně podpoří vybrané zdravotnické subjekty a organizace poskytující sociální služby po celé České republice.

„Soutěží Nej sestřička bychom rádi vyjádřili obdiv a poděkování všem zdravotním sestrám za jejich obětavou práci. Víme, že si řada z nich za poslední rok sáhla na dno, a to jak s fyzickými, tak s psychickými silami, a my jim za to děkujeme, protože bez jejich nasazení by tu řada z nás už nebyla,“ říká Tomáš Mertlík.

Slavnostní vyhlášení vítězky soutěže Nej sestřička 2021 a společenský večer proběhne 9. září letošního roku v pražském Obecním domě.

„Večeru bude předcházet nově také celodenní odborná konference. Těší nás, že v rámci této akce propojíme odbornou diskusi se společenskou událostí, kde si sestry a ostatní nelékařští zdravotničtí pracovníci a další hosté budou moci odpočinout od náročné práce,“ vysvětluje Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester, která je spolupořadatelem letošního ročníku soutěže.

Autor: Lucie Kafková