Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

FOTO: První zářez na pažbě! Rytíři porazili Slavii a ve čtvrtfinále jdou do vedení

Pátek, 19. března 2021 21:05

Kladno vstoupilo do play off vítězně a po výhře 3:1 se ve čtvrtfinálové sérii ujímá vedení! Ve druhé části otevřel skóre Rostislav Marosz, na kterého o chvíli později navázal Tomáš Plekanec. V závěrečném dějství pak navýšil krásnou trefou Jaromír Jágr. Slavia se prosadila až v poslední minutě, Andrej Košarišťan přišel o nulu 31 vteřin před sirénou.
První zářez na pažbě! Rytíři porazili Slavii a ve čtvrtfinále jdou do vedení (Foto: Roman Mareš)

Od úvodu utkání bylo znát, že už se hraje play off! Intenzita všech soubojů se zvýšila a na vlastní kůži to pocítil například Stěpan Zacharčuk, jehož krev po ostrém hitu zbarvila led. První možnosti, které volaly po gólu, však přišly až v početních výhodách Rytířů. Při první přesilovce střílel dvakrát nebezpečně z pravého kruhu Tomáš Plekanec, poprvé ale vypálil špatně a podruhé trefil bránícího hráče. Při dalším trestu soupeře tečoval před brankovištěm slibně Nicolas Hlava, který už Martina Michajlova překonal, puk se ovšem vykulil vedle branky.

Na začátku druhé části Rytíři dobře přestáli oslabení a Rostislav Marosz po návratu z trestné otevřel skóre. Matyáš Filip hezky nastartoval akci, posléze dostal puk od Marka Račuka a přihrál Maroszovi před úplně odkrytou klec – 1:0. Výbornou možnost na navýšení měli vzápětí zakončující Martin Kehar i dorážející Tomáš Plekanec, Michajlov ale obstál. Víc a víc ale hrozili také sešívaní. Do úniku se dostal Tomáš Pšenička, v okamžik střely mu ovšem puk sjel z čepele. Na druhé straně se poté naplno projevili zkušenosti kladenských legend. Plekanec nastartoval přečíslení, vzal to na sebe a bekhendem zamířil naprosto přesně pod horní tyč branky – 2:0.

Ve třetí části už se museli Pražané tlačit za snížením. Hned ve druhé minutě tak Martin Ondráček orazítkoval horní tyč kladenské brány. Domácí vzápětí nezvládli odskočit do komfortnější pozice v početní výhodě, dlouho je to však mrzet nemuselo. Jaromír Jágr si vzal kotouč, nabruslil do pásma a přesnou ranou k protější tyči zvýšil – 3:0. Pozvánkou na sobotní odvetu byla šarvátka mezi domácím Antonínem Melkou a hostujícím Tomášem Šmerhou. Jak už to v play off bývá, emoce budou gradovat. Konečnou tečku za utkáním ale nakonec udělali Pražané. 31 vteřin před koncem připravil Andreje Košarišťana o nulu Tomáš Pšenička – 3:1.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
8:9 0:0 0:0 0

Branky a nahrávky: 23. Marosz (Filip, Račuk), 35. Plekanec (Jágr), 49. Jágr (Plekanec, Zacharčuk) – 60. Pšenička (Šteiner). Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Souček, Kostourek – Štofa, Kokrment

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Kehar, Zacharčuk, Snuggerud – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Guman – Melka, Pitule, Hlava – Hajný, Filip, Bílek – Kubík.

Slavia: Michajlov – Duda, Sedlák, Krejčí, Novák, Jeřábek, Říha, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – Pšenička, Vlček, Šmerha – Všetečka, Šteiner, Doležal.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno