Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně spěchalo miminko na svět tak rychle, že nepočkalo ani na záchranáře

Sobota, 20. března 2021 09:00

Domácí porody nejsou zas tak častým jevem. Ale co naplat, když se tak rozhodne samo miminko. Přesně k téhle situaci došlo ve čtvrtek v Kladně-Švermově. Malá Nella nečekala ani na záchranáře a narodila se doma ve sprše. V rodině je to už pátý přírůstek.

V Kladně spěchalo miminko na svět tak rychle, že nepočkalo ani na záchranáře (Foto: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje)

Ve čtvrtek 18. března odpoledne obdrželi záchranáři hlášení o domácím porodu. Na místo okamžitě vyrazila kladenská posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle systému rendez-vous.

„I když první posádka byla na místě za šest minut, miminko se rozhodlo, že na záchranáře nepočká, a tak posádku ve dveřích vítal pláč narozené holčičky. Záchranáři maminku i novorozence vyšetřili a po nezbytné péči i zajištění tepelného komfortu miminka je přepravili do nemocnice,“ popsala událost mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

„Cestou do nemocnice se záchranářka ptala maminky, jak se bude holčička jmenovat. Maminka si ještě nebyla úplně jistá a záchranářka navrhla jméno Nella, které se mamince moc zalíbilo,“ dodala mluvčí.

Autor: (red)