ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Středočeském kraji je zhruba 108 tisíc naočkovaných lidí

Úterý, 16. března 2021 07:40

Středočeský kraj má přibližně 1,4 milionu obyvatel. Vakcínu proti onemocnění covid-19 jich dostalo zhruba 108 tisíc, z toho přes 50 tisíc za poslední dva týdny. Tempo očkování vzrostlo díky větším dodávkám vakcín. Obě očkovací dávky v regionu podstoupilo kolem 24 tisíc obyvatel.

Ve Středočeském kraji je zhruba 108 tisíc naočkovaných lidí (Ilustrační foto: KL)

Podle koordinátora očkování Martina Poláka by mělo být ve středních Čechách v průběhu března týdně přes 20 tisíc dávek vakcíny. V dubnu by měl počet vystoupat až k 32 tisícům. Rychlost proočkování roste nejen díky velkokapacitním očkovacím centrům, kterých je v regionu zhruba 20, ale také proto, že očkují i středočeští praktici, zapojilo se jich přibližně 350 z celkem 550. Hejtmanství mezi ně rozděluje veškeré vakcíny firmy Astra Zeneca, což je asi 10 400 dávek.

Některá očkovací centra se také mezi sebou vzájemně suplují. Například očkovací místo v Slaném už nemělo koho v tomto týdnu očkovat. „V sobotu hejtmanka Petra Pecková tedy ve spolupráci s Oblastní nemocnicí Kladno, jejich IT Michalem Bláhou, radním pro zdravotnictví Pavlem Pavlíkem a centrálním řídícím týmem udělali rychlou akci. Poslali 1300 SMS zpráv lidem, kteří čekali ve frontě v očkovacím místě v Kladně, kde neměli ještě ani termín. Ale Kladno jede na plnou kapacitu a nestíhá očkovat více. Ve zprávě stálo, že pokud chtějí rychlejší termín, mají se přeregistrovat do Slaného, přiložen byl odkaz na postup. Termín ihned dostalo 900 lidí, kteří reagovali,“ uvedl ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.

Autor: (mv)