Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Poznáte muže na fotografii? Ve sportovní hale okradl volejbalisty

Pátek, 12. března 2021 07:10

V Kladenské sportovní hale řádil při volejbalovém zápase zloděj v šatně hostujícího mužstva. To si domů odvezlo trpkou prohru a prázdné peněženky. Případem se nyní zabývají policisté a rádi by si promluvili s mužem, který je na fotografii.

Poznáte muže na fotografii? Ve sportovní hale okradl volejbalisty (Foto: PČR)

V minulém týdnu se na policisty obrátilo vedení Sportovních areálů města Kladna s tím, že chtějí oznámit krádež finanční hotovosti, ke které došlo ve sportovní hale při konání profesionálního zápasu volejbalové ligy. Zatím co se brněnští volejbalisté snažili probojovat do čtvrtfinále, neznámý pachatel bojoval s jejich peněženkami, které měli uzamčené v šatně.

Kuriózní na celém případu je způsob, jakým se zloděj do uzamčené šatny dostal. Ten popsala policejní mluvčí. „V odpoledních hodinách před zápasem přišel na recepci ve sportovní hale muž, který se představil jako Novák, nebo Novotný a oznámil recepčnímu, že je předvoj týmu hráčů, kteří mají sehrát zápas. Recepční předal tomuto muži klíč od šatny a výtečník nejspíš vyměnil ve dveřích šatny cylindrickou vložku, ve které zanechal i klíč,“ uvedla mluvčí Michaela Nováková.

„Následně přijeli sportovci, kteří se v šatně převlékli, dveře uzamkli a šli hrát zápas volejbalové ligy. Této situace využil uvedený výtečník, který se vrátil na místo a za pomoci svého klíče odemkl zámek u dveří šatny a z peněženek hráčů odcizil finanční hotovost ve výši čtyř tisíc korun. Ostatní věci nechal na místě, dveře uzamkl a odešel z objektu. Nic netušící sportovci se po zápase vrátili do šatny, vzali si své věci a vydali se do své domoviny. Asi po třech hodinách kontaktovali hosté vedení kladenského klubu s poznatkem, že jim chybí peníze, které měli ve svých peněženkách a že hotovost jim byla pravděpodobně odcizena v šatně při zápase,“ dodala Michaela Nováková.

Na kamerovém záznamu je v čase 15:20 hodin zachycen muž, který vstupuje do haly. Recepční, který muži předával klíče, uvedl, že se jedná o pravděpodobného pachatele skutku. Do dnešního dne se však policii nepodařilo zjistit totožnost této osoby. Proto by přivítali všechny poznatky od občanů, které by vedly k odhalení identity tohoto muže.

„Jakékoliv informace k této osobě je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno-město, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ uzavřela mluvčí Nováková.

Autor: (mv)