Orli podlehli Karlovarsku potřetí a sezona pro ně končí

Čtvrtek, 11. března 2021 07:30

Kladenští volejbalisté nevyzráli na favorizované Karlovarsko ani potřetí a po porážce 0:3 na zápasy pro ně sezona končí. Orli nedokázali držet se soupeřem krok tak dobře jako v předchozích zápasech, uhráli jeden set a zapsali prohru 1:3 na sety.

Orli podlehli Karlovarsku potřetí a sezona pro ně končí (Ilustrační foto: KL)

Kladno vstupovalo do čtvrtfinálové série jako jasný outsider. Karlovarsko ovládlo s 55 body základní část, prohrálo jen třikrát a celkově za 22 kol ztratilo pouhých 20 setů! Orli soupeři uzmuli ve čtyřech zápasech tři, žádný duel ale nedokázali urvat na svoji stranu, byť vzdorovali statečně. Jejich odpor byl nejmenší až v posledním zápase na západě Čech.

Kladeňáci tentokrát totiž od začátku tahali za kratší konec a od úvodu první sady prohrávali. Soupeř bleskově odskočil do pohodlného trháku a ten ještě navyšoval. Výsledkem byla z pohledu Kladenských drtivá porážka 11:25.

Do druhé sady už ale nastoupili jiní orli! Svěřenci Milana Fortuníka si rychle vytvořili čtyřbodový náskok, který postupně navýšili až na rozdíl osmi bodů. Domácí se snažili z mezery ještě odkrajovat, dotáhnout se na Kladno už ale nedokázali. Hosté tak vyhráli set 25:19 a srovnali krok.

Hrát se soupeřem vyrovnaně už ale Kladeňáci dokázali jen jeden set. Dlouho to bylo vyrovnané, až za stavu 11:11 dokázali domácí odskočit. Orli se ještě snažili dotáhnout, jejich odpor byl ale marný a byla z toho jen porážka 21:25.

Poslední sadu této série pak už jasně ovládlo Karlovarsko. Kladno vedlo jen jednu kratičkou chvíli a pak přišel uragán ze strany domácích. Orli se tak s touto sezonou rozloučili prohranou sadou 18:25.

Zatímco pro Kladno ročník ovlivněný koronavirem končí, Karlovarsko dál sní o titulu. Stejně přesvědčivě jako Západočeši prošli do semifinále ještě volejbalisté Prahy (porazili Ústí nad Labem 3:0 na zápasy) a Českých Budějovic (porazili Odolenu Vodu 3:0 na zápasy). Stále ještě pokračuje série mezi Libercem a Ostravou, ve které vedou Severočeši 2:1 na zápasy.

ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:1

Sety: 25:11, 19:25, 25:21, 25:18.

ČEZ Karlovarsko: Keemink, Vašina, Wilson, Wiese, Patočka, Indra, libero Pfeffer.

Kladno volejbal cz: Palgut, Zajíček, Kraffer, Hýský, Mikulenka, Kyjanica, libero Kunc. Střídali Lohr a Křesťan.