ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném dezinfikují městské domy a rozdávají seniorům respirátory

Středa, 10. března 2021 07:30

Celkem 47 vchodů a společných částí domů v majetku města tento týden dezinfikují ve Slaném. Od středy pak radnice zajistila pro seniory starší osmdesáti let respirátory zdarma.

Ve Slaném dezinfikují městské domy a rozdávají seniorům respirátory (Foto: MěU Slaný)

Ve Slaném tento týden desinfikují sedmačtyřicet vchodů a společných částí domů, které jsou v majetku města, a to včetně povrchů schodišť, zábradlí, vstupních dveří do domů (oboustranně), prostory schránek, zvonků a vstupních dveří do jednotlivých bytů (z venkovní strany). „Používáme postřikovou dezinfekci bez chloru, která se používá na všechny vodou omyvatelné povrchy a spolehlivě likviduje viry, bakterie, kvasinkové plísně,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí slánské radnice Markéta Růtová

Slánská radnice také zajistila respirátory zdarma pro seniory starších osmdesáti let. Distribuce je zahájena dnes 10. března prostřednictvím výdejního okénka v budově Vlastivědného muzea ve Slaném. Senioři s trvalým bydlištěm ve Slaném, nebo v některé z městských částí, se mohou dostavit v pracovní dny od 9 do 13 hodin.

„Někteří občané již absolvovali očkování první dávky a právě teď čekají na potřebnou druhou dávku. Jsou zde ale tací, kteří z nějakého důvodu očkování odmítli. Chtěli bychom proto podpořit všechny naše seniory a poskytnout jim alespoň základní ochranu jejich zdraví, protože situace je skutečně vážná,“ uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek.

Každý občan nad 80 let věku získá zdarma 10 kusů hygienicky balených respirátorů třídy KN 95. Respirátory budou vydávat pracovníci muzea a knihovny do vyčerpání zásob prostřednictvím výdejního okénka.

Podmínkou pro vydání respirátorů je trvalý pobyt seniora na území města nebo v jedné z jeho místních částí. Seniorům, kteří se nemohou dostavit ze zdravotních či jakýchkoliv jiných důvodů, může respirátory vyzvednout rodinný příslušník nebo jiný blízký člověk. Prokázat se však musí jménem, příjmením a datem narození osoby, pro kterou respirátor vyzvedává.

„Očekáváme velký zájem občanů, proto jsme personálně posílili distribuci, kterou budou zajišťovat pracovníci našeho muzea a knihovny. Ti se také angažují v očkovacím místě v Městském centru Grand a jsou velice prospěšní v této nelehké době,“ dodal tajemník úřadu Jaroslav Brabec.

Ve Slaném dezinfikují městské domy a rozdávají seniorům respirátory (Foto: MěU Slaný)
Ve Slaném dezinfikují městské domy a rozdávají seniorům respirátory (Foto: MěU Slaný)
Ve Slaném dezinfikují městské domy a rozdávají seniorům respirátory (Foto: MěU Slaný)

Autor: (red)