Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Krkavčí otec zapomněl, že má dcery. Na alimentech dluží 25 tisíc

Úterý, 9. března 2021 07:20

Někdy se stane, že se rodiče nemohou o své potomky postarat. Ti pak končí většinou v dětských domovech. Muž z Kladna se však nechce o své dvě dcery starat. Soud je svěřil do péče babičce a jejich otci vznikla vyživovací povinnost. Tu ale neplní a na alimentech dluží už 25 tisíc korun.

Krkavčí otec zapomněl, že má dcery. Na alimentech dluží 25 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Zanedbávání povinné výživy je nejen morálně odsouzeníhodné, ale také právem postihnutelné. Šestatřicetiletý muž z Kladna si podobné okolnosti nejspíš nepřipouští a na své dvě dcery alimenty nevyplácí. Dluh se tak k dnešním dnům vyšplhal na částku 25 tisíc korun.

„V minulých dnech přijali policisté Obvodního oddělení Kladno-město oznámení od šestapadesátileté ženy z Kladenska, že její zeť neplní vyživovací povinnost k nezletilým dcerám, které byly svěřeny do její péče. K rukám babičky tak šestatřicetiletý muž dluží celkem částku 25 000 korun. Povinnost vyživovat své potomky neplní i přesto, že mu tato byla uložena rozsudkem Okresního soudu v Kladně,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Skutek je prošetřován jako přečin zanedbání povinné výživy a neplatícímu otci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Autor: (mv)