Teplárna Kladno Dalibor Janda v Kladně Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Teplárna Kladno

Kladenští atleti přivezli z mládežnického mistrovství republiky patnáct medailí

Úterý, 9. března 2021 07:00

Kladenským atletům se v Ostravě dařilo! Na halovém mistrovství republiky dorosteneckých a juniorských kategorií vybojovali celkem patnáct medailí, čímž předčili všechny ostatní kluby. Za A. C. TEPO Kladno skončily s deseti cennými kovy Vítkovice a s osmi medailemi Plzeň.

Kladenští atleti přivezli z mládežnického mistrovství republiky patnáct medailí (Ilustrační foto: KL)

Kladnu ostravská hala zjevně svědčila! O uplynulém víkendu se zde konalo halové mistrovství republiky juniorů a dorostenců a zástupci A. C. TEPO Kladno na něm zanechali výraznou stopu. Celkem přivezli do svého domácího klubu patnáct medailí a mezi kluby byli nejúspěšnější!

V běžeckých kategoriích ovládli Kladeňáci dorostenecké finále na 200 metrů. Závod opanoval Tomáš Dvořák, kterému doběhl hned v patách jeho klubový kolega Petr Hudeček, jenž si rovnou stanovil nový osobní rekord. Mezi dorostenkami vyhrála na stejné trati Tereza Lamačová.

Dorostencům na šedesátce překážek dominoval opět Tomáš Dvořák, který na této distanci vyšvihl svůj nový nejlepší čas. Tento úspěšný běžec pak bral ještě stříbro na šedesátimetrové trati bez překážek. Na nejdelší tříkilometrové vzdálenosti zvítězil mezi dorostenci Marián Dražan, který zaběhl svůj nejlepší čas a druhého závodníka za sebou nechal o více než devět vteřin.

Další zlato přidala ve skoku dalekém dorostenka Tereza Vlková, která dolétla do vzdálenosti 5 metrů a 73 centimetrů a uspěla i v trojskoku! Výkonem 12 metrů a 44 centimetrů překonala druhou závodnici přesně o metr. Poslední zlatou medaili přivezla do Kladna juniorka Klára Hlaváčová, která vyhrála závod v chůzi na tři kilometry.