ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Město a SAMK chystají odkup fotbalového areálu Novo Kladno i výstavbu saunového světa

Úterý, 9. března 2021 07:30

Sportovní areály města Kladna byly loni vinou koronaviru nuceny snížit investice jen na drobnější opravy, do letošního roku a blízké budoucnosti ale mají veliké plány. Ve spolupráci s městem chystají odkoupit fotbalový areál klubu TJ Novoměstský Kladno, kde by rády vybudovaly parkoviště i nová sportoviště, hodlají také vystavět nový saunový svět, který by vedle veřejnosti mohli využívat i kladenští sportovci.

Město a SAMK chystají odkup fotbalového areálu Novo Kladno i výstavbu saunového světa (Foto: KL)

Plánů mají ve Sportovních areálech města Kladna hodně, nikdo ale momentálně netuší, jak se na nich podepíše současná nevyzpytatelná situace způsobená koronavirem. Jedním z nejambicióznějších projektů je nicméně myšlenka vybudování saunového světa na místě stávající sauny za hokejbalovým hřištěm. „Víme, že poptávka po saunách roste. Naší velkou výhodou je obliba stávající sauny a navíc její umístění v příjemném prostředí lesa u zimního stadionu,“ vysvětlil ředitel SAMK František Bureš.

Městská společnost si troufá na ambiciózní projekt i přesto, že s vybudováním saunového světa počítá ve městě také obchodní centrum Central. „S projektem v Centralu se nechceme tlouct. Kladno má kolem sedmdesáti tisíc obyvatel a velkou spádovou oblast, takže nemám strach, že bychom to neobsadili. Dva saunové světy se tu můžou bez problémů uživit,“ věří jednatel SAMK Jiří Chvojka. Město by svoje sauny nabízelo rovněž místním sportovním klubům, které by mohly nové prostory využívat v rámci rehabilitace. „Projekt saunového světa by mohl proběhnout už v letošním roce. V rámci rozpočtu bude město brát nový úvěrový rámec,“ doplnil Chvojka.

Jednatel společnosti rovněž odhalil, že město chce investovat do strategického pozemku fotbalového stadionu TJ Novomětský Kladno vedle aquaparku. Na jeho místě by SAMK chtěly vybudovat novou sportovní halu, plavecký bazén a parkovací místa, jichž je v okolí Sletiště dlouhodobě nedostatek. „Naším bazénem nejsme schopni uspokojit zájem veřejnosti. Chodí k nám spousta klubů, které si dráhy rezervují, ale pro veřejnost už nezbývá prostor. Byli bychom proto rádi, kdybychom získali ještě jeden alespoň pětadvacetimetrový bazén,“ vysvětlil Chvojka. Fotbalovému klubu Novo Kladno by SAMK nabídly k dispozici areál v Rozdělově.

Do plavání v Kladně by se ovšem mělo investovat i v prostorech aquaparku. „Vířivka nad jeskyní nám v části protéká a nejsme schopni najít únik vody. Škodí to betonové podestě a občas se to objeví i někde v elektrice, takže z toho máme strach,“ popsal Bureš. SAMK by proto rády vyměnily stávající bazén za nerezový, což se jim osvědčilo na venkovním koupališti. „Nespornou výhodou tohoto řešení je také daleko delší životnost takového bazénu,“ doplnil ředitel společnosti.

Sportovní areály by pak i v letošním roce měly pokračovat ve zvelebování fotbalového Stadionu Františka Kloze, který získaly do svého vlastnictví teprve loni. „Rádi bychom otevřeli hlavní tribunu, aby si diváci užili nějaký komfort při sledování fotbalu. Potřebujeme ji ale zrekonstruovat a zároveň musíme trochu zkrátit její střechu kvůli poryvům větru,“ prozradil Chvojka. Zadní tribuna bude muset být uzavřená kvůli posunu svahu, na kterém stojí. Prioritou města je rovněž rekonstrukce umělého trávníku na hřištích přes silnici od fotbalového stadionu. Stávající povrch je v dezolátním stavu.

Největší investicí v roce 2021 by měla ale dál být pro město a Sportovní areály města Kladna první fáze rekonstrukce zimního stadionu. První práce na ní odstartovaly už se začátkem března.

Město a SAMK chystají odkup fotbalového areálu Novo Kladno i výstavbu saunového světa (Foto: KL)

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše