SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Město a SAMK chystají odkup fotbalového areálu Novo Kladno i výstavbu saunového světa

Úterý, 9. března 2021 07:30

Sportovní areály města Kladna byly loni vinou koronaviru nuceny snížit investice jen na drobnější opravy, do letošního roku a blízké budoucnosti ale mají veliké plány. Ve spolupráci s městem chystají odkoupit fotbalový areál klubu TJ Novoměstský Kladno, kde by rády vybudovaly parkoviště i nová sportoviště, hodlají také vystavět nový saunový svět, který by vedle veřejnosti mohli využívat i kladenští sportovci.

Město a SAMK chystají odkup fotbalového areálu Novo Kladno i výstavbu saunového světa (Foto: KL)

Plánů mají ve Sportovních areálech města Kladna hodně, nikdo ale momentálně netuší, jak se na nich podepíše současná nevyzpytatelná situace způsobená koronavirem. Jedním z nejambicióznějších projektů je nicméně myšlenka vybudování saunového světa na místě stávající sauny za hokejbalovým hřištěm. „Víme, že poptávka po saunách roste. Naší velkou výhodou je obliba stávající sauny a navíc její umístění v příjemném prostředí lesa u zimního stadionu,“ vysvětlil ředitel SAMK František Bureš.

Městská společnost si troufá na ambiciózní projekt i přesto, že s vybudováním saunového světa počítá ve městě také obchodní centrum Central. „S projektem v Centralu se nechceme tlouct. Kladno má kolem sedmdesáti tisíc obyvatel a velkou spádovou oblast, takže nemám strach, že bychom to neobsadili. Dva saunové světy se tu můžou bez problémů uživit,“ věří jednatel SAMK Jiří Chvojka. Město by svoje sauny nabízelo rovněž místním sportovním klubům, které by mohly nové prostory využívat v rámci rehabilitace. „Projekt saunového světa by mohl proběhnout už v letošním roce. V rámci rozpočtu bude město brát nový úvěrový rámec,“ doplnil Chvojka.

Jednatel společnosti rovněž odhalil, že město chce investovat do strategického pozemku fotbalového stadionu TJ Novomětský Kladno vedle aquaparku. Na jeho místě by SAMK chtěly vybudovat novou sportovní halu, plavecký bazén a parkovací místa, jichž je v okolí Sletiště dlouhodobě nedostatek. „Naším bazénem nejsme schopni uspokojit zájem veřejnosti. Chodí k nám spousta klubů, které si dráhy rezervují, ale pro veřejnost už nezbývá prostor. Byli bychom proto rádi, kdybychom získali ještě jeden alespoň pětadvacetimetrový bazén,“ vysvětlil Chvojka. Fotbalovému klubu Novo Kladno by SAMK nabídly k dispozici areál v Rozdělově.

Do plavání v Kladně by se ovšem mělo investovat i v prostorech aquaparku. „Vířivka nad jeskyní nám v části protéká a nejsme schopni najít únik vody. Škodí to betonové podestě a občas se to objeví i někde v elektrice, takže z toho máme strach,“ popsal Bureš. SAMK by proto rády vyměnily stávající bazén za nerezový, což se jim osvědčilo na venkovním koupališti. „Nespornou výhodou tohoto řešení je také daleko delší životnost takového bazénu,“ doplnil ředitel společnosti.

Sportovní areály by pak i v letošním roce měly pokračovat ve zvelebování fotbalového Stadionu Františka Kloze, který získaly do svého vlastnictví teprve loni. „Rádi bychom otevřeli hlavní tribunu, aby si diváci užili nějaký komfort při sledování fotbalu. Potřebujeme ji ale zrekonstruovat a zároveň musíme trochu zkrátit její střechu kvůli poryvům větru,“ prozradil Chvojka. Zadní tribuna bude muset být uzavřená kvůli posunu svahu, na kterém stojí. Prioritou města je rovněž rekonstrukce umělého trávníku na hřištích přes silnici od fotbalového stadionu. Stávající povrch je v dezolátním stavu.

Největší investicí v roce 2021 by měla ale dál být pro město a Sportovní areály města Kladna první fáze rekonstrukce zimního stadionu. První práce na ní odstartovaly už se začátkem března.

Město a SAMK chystají odkup fotbalového areálu Novo Kladno i výstavbu saunového světa (Foto: KL)

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 2. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 3. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky

 4. kultura

  Poodhalili jsme pro vás roušku tajemství adventního období v historii i současnosti

 5. video

  V neděli začaly v Kladně Vánoce rozsvícením stromu splněných přání

 6. foto

  VIDEO: V Knovízi prošly děti pekelnou stezku

 7. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 8. zprávy

  Nejen kladenské cestující čekají od 10. prosince změny v autobusové dopravě

 9. zprávy

  Co vám možná tento týden uteklo v Kladenských listech

 10. video

  Rozsvícení stromu i náměstí ve Slaném přilákalo stovky lidí

 11. povidka

  Povídka Kladenských listů: Svíčka první – o veverkách, Barborce, Mikuláši a těšení

 12. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 13. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 14. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 15. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 16. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 17. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 18. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 19. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 20. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu