Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Kladenští policisté poslali za mříže nenapravitelného recidivistu

Pondělí, 8. března 2021 07:20

Policisté sdělili jednatřicetiletému muži z Kladna obvinění z trestného činu krádeže, kterého se dopustil opakovaně, přestože byl za podobné skutky v posledních třech letech potrestán. Poté ho umístili do cely.

Kladenští policisté poslali za mříže nenapravitelného recidivistu (Ilustrační foto: KL)

Dnes již obviněný muž z Kladna spáchal v únoru dvě krádeže, a to pokaždé ve spolupachatelství, vždy s jiným podezřelým pachatelem na území města Kladna.

„V sobotu 20. února po osmé hodině v ulici Slánská v Kladně v blízkosti areálu jedné z kladenských společností přistoupil obviněný s dvaatřicetiletým mužem k volně odloženému kovovému podstavci na billboard, který poté naložili na nákupní vozík. Obviněný následně odvezl tento náklad kovové konstrukce do sběrných surovin, kde obdržel výkupní lístek, za který dostal na jednom z peněžních ústavů finanční hotovost, o kterou se rozdělil s druhým mužem. Odcizením kovového podstavce vznikla společnosti škoda, která byla vyčíslena na částku sedmi tisíc korun,“ uvedla k prvnímu případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Druhého trestného činu se dopustil v pátek 26. února krátce po třiadvacáté hodině v Holandské ulici v Kladně-Kročehlavech společně s osmnáctiletým mužem. Pachatelé ze zde zaparkovaného neuzamčeného vozidla tovární značky Škoda Fabia odcizili ze zadního prostoru čtyři kusy hliníkových disků a čtyři kusy letních pneumatik, které kompletně přenesli do ulice k obchodnímu centru, kde je naložili do dvou nákupních vozíků a z místa odjeli. Tímto svým protiprávním jednáním způsobili majiteli škodu ve výši 4 500 korun,“ sdělila k druhému případu Jana Šteinerová a dodala: „Se svým lupem byli poté v Lacinově ulici přistiženi hlídkou městských strážníků. Na místo byli přivoláni policisté obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy, kteří pachatele převezli k provedení prvotních úkonů na policejní služebnu.“

Jednatřicetiletý muž byl za svou trestnou činnost umístěn do policejní cely a případ byl předán kladenským kriminalistům. Spolupachatelé, kteří se podíleli s obviněným na trestné činnosti, každý v jednom z případů, jsou nyní za své protiprávní jednání podezřelí z přestupku proti majetku.

Autor: (red)