Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Přes tři promile nadýchal řidič v Kladně

Neděle, 7. března 2021 10:00

Kladenští policisté si v rámci kontrolní činnosti vytipovali k zastavení Volkswagen Passat, který odjížděl od garáže. Když u řidiče provedli dechovou zkoušku, nemohli uvěřit svým očím. Naměřená hodnota byla 3.31 promile alkoholu. Šoféra proto převezli služebním vozem na služebnu. 

Přes tři promile nadýchal řidič v Kladně (Ilustrační foto: KL)

Policejní hlídka zastavila na mol opilého šoféra v ulici Míru krátce po desáté hodině a vyzvala ho k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. „Policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je pětapadesátiletý muž z Kladna, z kterého byl značně cítit alkohol a jeho reakce a komunikace byla velmi zpomalená. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem a naměřená hodnota byla ve výši až 3.31 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl poté převezen na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno, kde byly provedeny prvotní úkony,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté v současné době tento případ prošetřují a řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši jednoho roku.

Autor: (red)