Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Tomáš Garrigue Masaryk by dnes oslavil 171 let

Neděle, 7. března 2021 09:30

Tomáš Garrigue Masaryk se narodil 7. března roku 1850. Dnes by mu tedy bylo 171 let. U této příležitosti se od roku 2003 každoročně v lánském muzeu konalo uctění jeho památky. Letos, vzhledem pandemické situaci, se odehraje vše on-line.

Tomáš Garrigue Masaryk by dnes oslavil 171 let (Foto: Jitka Krňanská)

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech už od roku 2003, kdy bylo slavnostně otevřeno, pro své návštěvníky každý rok připravuje u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta tradiční akci s názvem Den s TGM. „V tento den probíhají pietní akty, vernisáž výstavy s Masarykovskou tematikou či ochutnávka oblíbených jídel T. G. Masaryka. Expozice muzea každoročně ožívá dobovými ukázkami a tradičně se koná také koncert. Současná situace bohužel těmto akcím a setkávání nepřeje. Proto jsme se rozhodli oslavit 171. výročí narození T. G. Masaryka alespoň virtuálním způsobem,“ říká Irena Smržová z tohoto muzea.

Na těchto odkazech: www.muzeumtgm.cz; www.youtube.com: název kanálu Muzeum T. G. M. Rakovník; https://www.facebook.com/muzeumtgmrakovnik; se budou od 7. března postupně přidávat příspěvky. „Můžete se těšit na videorecepty oblíbených jídel prezidenta Masaryka, koncert Vzpomínky na T. G. M. a na výstavu T. G. Masaryk objektivem Karla Čapka,“ láká Irena Smržová a dodává: „Výstava černobílých fotografií, které pořídil Karel Čapek během svých hovorů s prvním československým prezidentem T. G. Masarykem vznikla v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše v roce 2020 u příležitosti 130 let od narození Karla Čapka a 170 let od narození TGM.“

Autor: (red)