• Rebuy Stars
  • Ples města Kladna
  • Den otevřených dveří

Pátek, 5. března 2021 07:00

Už to vypadalo, že se kladenským volejbalistům povede na úvod čtvrtfinálové série senzace! Orli vletěli na Karlovarsko, vítěze základní části, ve velkém stylu a urvali první dva sety. Ve zbytku utkání už ale domácí předvedli svoji dominanci a první zápas připsali na svoji stranu. Odveta se bude hrát v Kladně v neděli.

Orli vletěli do čtvrtfinále skvěle, nakonec ale Karlovarsku v pětisetové bitvě podlehli (Ilustrační foto: KL)

Mělo se jednat o pověstný souboj Davida s Goliášem, Kladeňáci ale hned na úvod čtvrtfinálové série ukázali, že i z pozice outsidera mohou dominantního soka potrápit. Orli urvali na svoji stranu hned první dva sety, jenže nakonec pětisetovou bitvu nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

Kladno vstoupilo do zápasu výborně a od úvodu první sady si drželo před soupeřem drobný odstup. Postupně si orli vytvořili čtyřbodový náskok, který drželi až do stavu 17:17. Posléze soupeř na chvíli odskočil, koncovka ale patřila hostům! První setbol Kladno ještě nevyužilo, druhý už ale proměnilo a vyhrálo první set 25:23.

A stejným výsledkem nakonec skončila i druhá hra. Kladeňáci znovu od úvodu vedli a výborným výkonem se přiblížili fantastickému vítězství. Pak ovšem přišel zlom. Ve třetí sadě šli hosté sice opět do trháku, Karlovarsko ale rychle otočilo vývoj a předvedlo dominanci, kterou se prezentovalo v základní části. Výsledkem byla vysoká výhra 25:12.

Čtvrtý set už si pak Západočeši hlídali od úvodu a vyhráli znovu přesvědčivě 25:17, čímž vyrovnali stav. Rozhodnout tak musela zkrácená hra. V jejím úvodu Kladeňáci ještě živili naděje na výhru, domácí si ale zkušeně dokráčeli pro zisk setu v poměru 15:11.

Karlovarsko se tak ujalo vedení v sérii hrané na tři vítězné zápasy. První odveta se odehraje na palubovce Kladna v neděli v 17 hodin, do Karlových Varů se pak čtvrtfinále vrátí ve středu.

ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:2

Sety: 23:25, 23:25, 25:12, 25:17, 15:11.