Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Letní tábory na Kladensku už jsou téměř obsazené

Úterý, 2. března 2021 07:30

I v této nejisté době je obrovský zájem o letní tábory pro děti. Přestože nikdo netuší, jestli se budou moci uskutečnit, pobytové i příměstské tábory na Kladensku už jsou téměř kompletně obsazené. Volnočasová střediska v Kladně a ve Slaném hlásí přes pět set přihlášených dětí.

Letní tábory na Kladensku už jsou téměř obsazené (Foto: KL)

Vláda od pondělí zpřísnila protipandemická opatření v rámci boje s koronavirem a zakázala cestování mezi okresy. Lidé však dál zůstávají optimističtí a věří, že v létě už bude život zase o něco normálnější a děti budou moci strávit čas na letních táborech. Svědčí o tom obrovský zájem na Kladensku, kde už hlásí téměř obsazeno.

Volnočasové středisko Labyrint v Kladně připravilo šestatřicet táborů, z nichž šestnáct je příměstských. Kapacita se kvůli velikému zájmu oproti předchozím rokům navýšila. Právě o příměstské tábory byl obrovský zájem už v loňském roce, kdy Labyrint musel přidávat osm nad původní plán.

Možné rušení plánovaných akcí je pro pořadatele obrovským strašákem zejména u pobytových táborů. V některých střediscích se totiž platí dopředu nemalé zálohy, ze kterých by se musel případně zaplatit storno poplatek.

Velikou výhodou Labyrintu je vlastní táborová základna v Libušíně. Další rekreační destinace pak má středisko připravené v táboře Lesanka na Domažlicku, ve Stradonicích na Berounce, v Sezimově Ústí, v Pelhřimově nebo v Českém ráji. Co do zaměření, bylo na výběr z jezdeckého tábora nebo tematického na motivy seriálu M.A.S.H či knižní série Divergence.

Obrovský zájem o letní tábory zažívá také Dům dětí a mládeže Ostrov ve Slaném. Tam už mají tradiční tábory kompletně obsazené a nabízejí jen poslední volná místa na nových a mezinárodních táborech. Za příznivé situace však je Ostrov schopný nabídku ještě rozšířit! V nabídce jsou nyní výukové tábory jako Týden s angličtinou nebo Back to Nature.

V případě nepříznivé koronavirové situace, kdy by se tábory nemohly konat, počítají obě pořádající střediska s tím, že budou rodičům vracet peníze.

Také o Léto kladenských dětí, největší příměstský tábor v okrese pořádaný Sportovními areály města Kladna, je obrovský zájem. Kapacita všech pěti turnusů už je takřka naplněna, pozvolna se plní také listiny náhradníků, které organizátoři využijí pro doplnění případně uvolněných míst.

Autor: (fa)