Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Stochov má nový školní volnočasový klub i rezervační systém pro nákup vstupenek

Úterý, 2. března 2021 07:40

Město Stochov nezahálí ani v těžké situaci způsobené pandemií koronaviru a pro své obyvatele si připravilo několik novinek. V místní základní škole byl vybudován volnočasový klub, kulturní dům se dočkal nového elektronického rezervačního systému a město se nyní chystá na opravu rozbitých silnic.

Stochov má nový školní volnočasový klub i rezervační systém pro nákup vstupenek (Foto: Městský úřad Stochov)

Už v průběhu loňského roku poskytlo zastupitelstvo stochovské základní škole dotaci ve výši 60 tisíc korun na vybudování volnočasového klubu. Po podobném prostoru volali v rámci své Rady všechny třídy druhého stupně. Klub vybavený novým nábytkem už byl dokončen a nyní už čeká jen na zprovoznění bezdrátového internetového připojení a instalaci nových počítačů, které budou přístupné všem žákům.

Dokončen už je i elektronický rezervační systém, pomocí něhož si budou moci obyvatelé Stochova rezervovat a kupovat vstupenky na kulturní akce v místním kulturním domě. Zájemci mohou systém vyzkoušet už nyní ZDE, už je možné provádět rezervace vstupenek na plánované akce. Lidé tak už nemusí docházet přímo do kulturního domu.

V současné době se město chystá na otevření gynekologické ordinace. Ve výběrovém řízení vyhlášeném Středočeským krajem vybral Stochov lékaře z Nemocnice Rakovník. Nyní probíhají stavební práce v pronajatém objektu, kde by už od poloviny léta mohla fungovat gynekologická ambulance. Dál se jedná také o možné nové ordinaci fyzioterapeuta ve městě.

Stochov se po tuhé zimě chystá rovněž na opravu výtluků v silnicích. V současnosti probíhá jejich mapování a v brzké době by měly odstartovat práce na jejich zacelení.

Pro nejmenší obyvatele si město připravilo speciální edici omalovánek s obrázky s místní tematikou. Jejich autorem je stochovský rodák Josef Archmann. Zájemci si mohou omalovánky zakoupit v městském infocentru.

Stochov má nový školní volnočasový klub i rezervační systém pro nákup vstupenek (Foto: Městský úřad Stochov)
Stochov má nový školní volnočasový klub i rezervační systém pro nákup vstupenek (Foto: Městský úřad Stochov)

 

Autor: (fa)