ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark

Pondělí, 1. března 2021 07:20

Koronavirová krize, která trvá již rok, ovlivnila všechny lidi na světě a významně zasáhla i do fungování zavedených společností. Sportovní areály města Kladna byly kvůli ní nuceny uskromnit se v investicích, přesto udělaly opět pořádný kus pro to, aby zvelebily sportoviště v Kladně. Významných rekonstrukcí se dočkal aquapark nebo fotbalový Stadion Františka Kloze.

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark (Foto: SAMK)

„Byl to divný rok. Jsme ztrátová společnost podporovaná městem, která je závislá na příjmech z nájmů a ze vstupného, což se nám v roce 2020 moc nedařilo. To se samozřejmě projevilo i na rozpočtu,“ ohlíží se za uplynulým rokem jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka. „Potřebujeme v této době dělat investice, ale přicházeli jsme o velké peníze na tržbách. Zasekli jsme se tedy na drobných opravách a investicích,“ doplňuje ředitel SAMK František Bureš.

Vedení společnosti loni zajistilo drobnější rekonstrukci fotbalového Stadionu Františka Kloze, jehož majitelem je město Kladno od loňského února. Pro návštěvníky nejviditelnější změnou prošel kladenský aquapark spolu s venkovním koupalištěm, kde je k vidění hned několik novinek. Vyrostly tu nové tobogány a nový bufet, který je přístupný i z ulice a z trampolínového parku. Pobyt na venkovním koupališti pak bude zpříjemňovat nový závlahový systém trávníku nebo nerezový bazén.

„V létě jsme měli chvíli otevřeno a příjmy v tom období nás příjemně překvapily. Dočkali jsme se také velmi pozitivních reakcí na novinky. Měli jsme neustále plno, ale bohužel byl maximální počet návštěvníků stále omezen. Dostávali jsme se k tisícům návštěvníků, zatímco kapacita koupališť Sletiště a Bažantice je čtyři a půl tisíce,“ vysvětlil Chvojka.

Sportovní areály prošly těmito úpravami i přesto, že společnost počítala obrovské ztráty. „Na nájemném a vstupném jsme za běžné situace na padesáti milionech korun za rok. Zatím výsledek za loňský rok nevím, ale už v září byl propad okolo deseti milionů korun. Bojíme se, že to bude daleko horší,“ říká Bureš a dodává, že SAMK v těžké době odpouštěly sportovním klubům nájmy za používání objektů.

I v roce velkých omezení však bylo Kladno dějištěm několika významných sportovních událostí. V létě tu proběhl atletický mítink a v únoru ho doplnil mezinárodně silně obsazený halový mítink. Do toho využili kladenského zázemí florbaloví reprezentanti, kteří zde absolvovali přípravu před mistrovstvím světa, které by se mělo uskutečnit v prosinci. „Podařilo se nám i Léto kladenský dětí, což bylo zázračné, protože v září nám sportoviště zase zavřeli. Na termíny jsme ale měli velikou kliku,“ uvědomuje si jednatel SAMK.

Jak se on i ředitel společnosti shodují, nejvíce je mrzí fakt, že nemůžou sportovat děti a amatéři. „Já jsem srdcař v podporování sportu mládeže, takže pláču, když vidím uzavřená sportoviště. Snažili jsme se vytvořit lepší podmínky na Sletišti, aby se mohl navštěvovat alespoň park a sportoviště v přírodě. Snažili jsme se udělat i nějakou úpravu v lesích kolem Sletiště,“ vysvětluje Chvojka, který zároveň přeje profesionálům, aby jejich sezona byla úspěšná.

„Mrzí nás, že se hraje bez diváků, a myslíme, že výsledky kladenských sportovců nejsou takové, protože naše haly byly vždy dobře navštěvované. Doufáme, že se soutěže dohrají a že nám hokejisté a florbalisté postoupí do nejvyšší soutěže,“ zakončil Chvojka.

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše