Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark

Pondělí, 1. března 2021 07:20

Koronavirová krize, která trvá již rok, ovlivnila všechny lidi na světě a významně zasáhla i do fungování zavedených společností. Sportovní areály města Kladna byly kvůli ní nuceny uskromnit se v investicích, přesto udělaly opět pořádný kus pro to, aby zvelebily sportoviště v Kladně. Významných rekonstrukcí se dočkal aquapark nebo fotbalový Stadion Františka Kloze.

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark (Foto: SAMK)

„Byl to divný rok. Jsme ztrátová společnost podporovaná městem, která je závislá na příjmech z nájmů a ze vstupného, což se nám v roce 2020 moc nedařilo. To se samozřejmě projevilo i na rozpočtu,“ ohlíží se za uplynulým rokem jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka. „Potřebujeme v této době dělat investice, ale přicházeli jsme o velké peníze na tržbách. Zasekli jsme se tedy na drobných opravách a investicích,“ doplňuje ředitel SAMK František Bureš.

Vedení společnosti loni zajistilo drobnější rekonstrukci fotbalového Stadionu Františka Kloze, jehož majitelem je město Kladno od loňského února. Pro návštěvníky nejviditelnější změnou prošel kladenský aquapark spolu s venkovním koupalištěm, kde je k vidění hned několik novinek. Vyrostly tu nové tobogány a nový bufet, který je přístupný i z ulice a z trampolínového parku. Pobyt na venkovním koupališti pak bude zpříjemňovat nový závlahový systém trávníku nebo nerezový bazén.

„V létě jsme měli chvíli otevřeno a příjmy v tom období nás příjemně překvapily. Dočkali jsme se také velmi pozitivních reakcí na novinky. Měli jsme neustále plno, ale bohužel byl maximální počet návštěvníků stále omezen. Dostávali jsme se k tisícům návštěvníků, zatímco kapacita koupališť Sletiště a Bažantice je čtyři a půl tisíce,“ vysvětlil Chvojka.

Sportovní areály prošly těmito úpravami i přesto, že společnost počítala obrovské ztráty. „Na nájemném a vstupném jsme za běžné situace na padesáti milionech korun za rok. Zatím výsledek za loňský rok nevím, ale už v září byl propad okolo deseti milionů korun. Bojíme se, že to bude daleko horší,“ říká Bureš a dodává, že SAMK v těžké době odpouštěly sportovním klubům nájmy za používání objektů.

I v roce velkých omezení však bylo Kladno dějištěm několika významných sportovních událostí. V létě tu proběhl atletický mítink a v únoru ho doplnil mezinárodně silně obsazený halový mítink. Do toho využili kladenského zázemí florbaloví reprezentanti, kteří zde absolvovali přípravu před mistrovstvím světa, které by se mělo uskutečnit v prosinci. „Podařilo se nám i Léto kladenský dětí, což bylo zázračné, protože v září nám sportoviště zase zavřeli. Na termíny jsme ale měli velikou kliku,“ uvědomuje si jednatel SAMK.

Jak se on i ředitel společnosti shodují, nejvíce je mrzí fakt, že nemůžou sportovat děti a amatéři. „Já jsem srdcař v podporování sportu mládeže, takže pláču, když vidím uzavřená sportoviště. Snažili jsme se vytvořit lepší podmínky na Sletišti, aby se mohl navštěvovat alespoň park a sportoviště v přírodě. Snažili jsme se udělat i nějakou úpravu v lesích kolem Sletiště,“ vysvětluje Chvojka, který zároveň přeje profesionálům, aby jejich sezona byla úspěšná.

„Mrzí nás, že se hraje bez diváků, a myslíme, že výsledky kladenských sportovců nejsou takové, protože naše haly byly vždy dobře navštěvované. Doufáme, že se soutěže dohrají a že nám hokejisté a florbalisté postoupí do nejvyšší soutěže,“ zakončil Chvojka.

Autor: (fa)