Teplárna Kladno Teplárna Kladno Roebels Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SAMK
 • Teplárna Kladno

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark

Pondělí, 1. března 2021 07:20

Koronavirová krize, která trvá již rok, ovlivnila všechny lidi na světě a významně zasáhla i do fungování zavedených společností. Sportovní areály města Kladna byly kvůli ní nuceny uskromnit se v investicích, přesto udělaly opět pořádný kus pro to, aby zvelebily sportoviště v Kladně. Významných rekonstrukcí se dočkal aquapark nebo fotbalový Stadion Františka Kloze.

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark (Foto: SAMK)

„Byl to divný rok. Jsme ztrátová společnost podporovaná městem, která je závislá na příjmech z nájmů a ze vstupného, což se nám v roce 2020 moc nedařilo. To se samozřejmě projevilo i na rozpočtu,“ ohlíží se za uplynulým rokem jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka. „Potřebujeme v této době dělat investice, ale přicházeli jsme o velké peníze na tržbách. Zasekli jsme se tedy na drobných opravách a investicích,“ doplňuje ředitel SAMK František Bureš.

Vedení společnosti loni zajistilo drobnější rekonstrukci fotbalového Stadionu Františka Kloze, jehož majitelem je město Kladno od loňského února. Pro návštěvníky nejviditelnější změnou prošel kladenský aquapark spolu s venkovním koupalištěm, kde je k vidění hned několik novinek. Vyrostly tu nové tobogány a nový bufet, který je přístupný i z ulice a z trampolínového parku. Pobyt na venkovním koupališti pak bude zpříjemňovat nový závlahový systém trávníku nebo nerezový bazén.

„V létě jsme měli chvíli otevřeno a příjmy v tom období nás příjemně překvapily. Dočkali jsme se také velmi pozitivních reakcí na novinky. Měli jsme neustále plno, ale bohužel byl maximální počet návštěvníků stále omezen. Dostávali jsme se k tisícům návštěvníků, zatímco kapacita koupališť Sletiště a Bažantice je čtyři a půl tisíce,“ vysvětlil Chvojka.

Sportovní areály prošly těmito úpravami i přesto, že společnost počítala obrovské ztráty. „Na nájemném a vstupném jsme za běžné situace na padesáti milionech korun za rok. Zatím výsledek za loňský rok nevím, ale už v září byl propad okolo deseti milionů korun. Bojíme se, že to bude daleko horší,“ říká Bureš a dodává, že SAMK v těžké době odpouštěly sportovním klubům nájmy za používání objektů.

I v roce velkých omezení však bylo Kladno dějištěm několika významných sportovních událostí. V létě tu proběhl atletický mítink a v únoru ho doplnil mezinárodně silně obsazený halový mítink. Do toho využili kladenského zázemí florbaloví reprezentanti, kteří zde absolvovali přípravu před mistrovstvím světa, které by se mělo uskutečnit v prosinci. „Podařilo se nám i Léto kladenský dětí, což bylo zázračné, protože v září nám sportoviště zase zavřeli. Na termíny jsme ale měli velikou kliku,“ uvědomuje si jednatel SAMK.

Jak se on i ředitel společnosti shodují, nejvíce je mrzí fakt, že nemůžou sportovat děti a amatéři. „Já jsem srdcař v podporování sportu mládeže, takže pláču, když vidím uzavřená sportoviště. Snažili jsme se vytvořit lepší podmínky na Sletišti, aby se mohl navštěvovat alespoň park a sportoviště v přírodě. Snažili jsme se udělat i nějakou úpravu v lesích kolem Sletiště,“ vysvětluje Chvojka, který zároveň přeje profesionálům, aby jejich sezona byla úspěšná.

„Mrzí nás, že se hraje bez diváků, a myslíme, že výsledky kladenských sportovců nejsou takové, protože naše haly byly vždy dobře navštěvované. Doufáme, že se soutěže dohrají a že nám hokejisté a florbalisté postoupí do nejvyšší soutěže,“ zakončil Chvojka.

Autor: (fa)
 1. krimi

  Anonym nahlásil bombu v budově kladenského soudu

 2. zprávy

  Slaný chce vybudovat kulturně-vzdělávací centrum a knihovnu, požádá o dotaci

 3. krimi

  V Kladně vyděsil pes mladou slečnu při venčení mazlíčka

 4. video

  Kladenská škole E. Beneše se přidala k výzvě Jerusalema Challenge

 5. zprávy

  Řidiči pozor! Ve středu jezděte s lehkou nohou. Policie bude měřit na 800 místech

 6. zprávy

  V Kačici se opět uhnízdili čápi, domovem je jim opravený komín

 7. zprávy

  Slánští zastupitelé rozhodli o budoucnosti městské plovárny

 8. krimi

  V Kladně si ke svému lupu vyhlédl zloděj stánek s občerstvením

 9. video

  Kladenská ZUŠ natočila prezentační videa – Žesťové nástroje

 10. krimi

  Krkavčí otec zapomněl, že má děti. Na alimentech dluží 69 tisíc

 11. zprávy

  Od června se v Kladně mění provozní doba na poštách

 12. foto

  FOTO: Rytíři neuspěli doma ani podruhé a do Jihlavy pojedou v těžké pozici

 13. foto

  Ve Slaném boural řidič čtyřkolky, se zraněním byl převezen do Motola

 14. krimi

  V kladenském Centralu kradl recidivista, byl přistižen při činu

 15. zprávy

  Středočeští školáci patří mezi nejlepší ve finanční gramotnosti

 16. krimi

  Neustále to samé. Kladnem se opět toulali opilí a zfetovaní řidiči

 17. foto

  FOTO: Třaskavé finále odstartovalo jihlavské vítězství v prodloužení

 18. krimi

  V Kladně boural opilec, sám na sebe potom zavolal policii

 19. zprávy

  Ve Slaném půjčují zdarma kompostéry

 20. zprávy

  V Kladně zadrželi celníci dealera drog, předali ho policistům