SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark

Pondělí, 1. března 2021 07:20

Koronavirová krize, která trvá již rok, ovlivnila všechny lidi na světě a významně zasáhla i do fungování zavedených společností. Sportovní areály města Kladna byly kvůli ní nuceny uskromnit se v investicích, přesto udělaly opět pořádný kus pro to, aby zvelebily sportoviště v Kladně. Významných rekonstrukcí se dočkal aquapark nebo fotbalový Stadion Františka Kloze.

Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark (Foto: SAMK)

„Byl to divný rok. Jsme ztrátová společnost podporovaná městem, která je závislá na příjmech z nájmů a ze vstupného, což se nám v roce 2020 moc nedařilo. To se samozřejmě projevilo i na rozpočtu,“ ohlíží se za uplynulým rokem jednatel Sportovních areálů města Kladna Jiří Chvojka. „Potřebujeme v této době dělat investice, ale přicházeli jsme o velké peníze na tržbách. Zasekli jsme se tedy na drobných opravách a investicích,“ doplňuje ředitel SAMK František Bureš.

Vedení společnosti loni zajistilo drobnější rekonstrukci fotbalového Stadionu Františka Kloze, jehož majitelem je město Kladno od loňského února. Pro návštěvníky nejviditelnější změnou prošel kladenský aquapark spolu s venkovním koupalištěm, kde je k vidění hned několik novinek. Vyrostly tu nové tobogány a nový bufet, který je přístupný i z ulice a z trampolínového parku. Pobyt na venkovním koupališti pak bude zpříjemňovat nový závlahový systém trávníku nebo nerezový bazén.

„V létě jsme měli chvíli otevřeno a příjmy v tom období nás příjemně překvapily. Dočkali jsme se také velmi pozitivních reakcí na novinky. Měli jsme neustále plno, ale bohužel byl maximální počet návštěvníků stále omezen. Dostávali jsme se k tisícům návštěvníků, zatímco kapacita koupališť Sletiště a Bažantice je čtyři a půl tisíce,“ vysvětlil Chvojka.

Sportovní areály prošly těmito úpravami i přesto, že společnost počítala obrovské ztráty. „Na nájemném a vstupném jsme za běžné situace na padesáti milionech korun za rok. Zatím výsledek za loňský rok nevím, ale už v září byl propad okolo deseti milionů korun. Bojíme se, že to bude daleko horší,“ říká Bureš a dodává, že SAMK v těžké době odpouštěly sportovním klubům nájmy za používání objektů.

I v roce velkých omezení však bylo Kladno dějištěm několika významných sportovních událostí. V létě tu proběhl atletický mítink a v únoru ho doplnil mezinárodně silně obsazený halový mítink. Do toho využili kladenského zázemí florbaloví reprezentanti, kteří zde absolvovali přípravu před mistrovstvím světa, které by se mělo uskutečnit v prosinci. „Podařilo se nám i Léto kladenský dětí, což bylo zázračné, protože v září nám sportoviště zase zavřeli. Na termíny jsme ale měli velikou kliku,“ uvědomuje si jednatel SAMK.

Jak se on i ředitel společnosti shodují, nejvíce je mrzí fakt, že nemůžou sportovat děti a amatéři. „Já jsem srdcař v podporování sportu mládeže, takže pláču, když vidím uzavřená sportoviště. Snažili jsme se vytvořit lepší podmínky na Sletišti, aby se mohl navštěvovat alespoň park a sportoviště v přírodě. Snažili jsme se udělat i nějakou úpravu v lesích kolem Sletiště,“ vysvětluje Chvojka, který zároveň přeje profesionálům, aby jejich sezona byla úspěšná.

„Mrzí nás, že se hraje bez diváků, a myslíme, že výsledky kladenských sportovců nejsou takové, protože naše haly byly vždy dobře navštěvované. Doufáme, že se soutěže dohrají a že nám hokejisté a florbalisté postoupí do nejvyšší soutěže,“ zakončil Chvojka.

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 2. zprávy

  Stát by měl více podpořit výstavbu školek, ukázala studie pro Středočeský kraj

 3. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 4. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace

 5. krimi

  POZOR! Návnady na psy rozmísťuje ve Slaném zatím neznámý pachatel

 6. zprávy

  Fenka trpěla celou noc bez vody a jídla uvázaná k zátarasu u výkopu v Kladně

 7. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájil Kladenský zámek výstavu: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 8. krimi

  Starosta Smečna se zasloužil o Pol Point pro své občany

 9. video

  Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

 10. zprávy

  V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

 11. pozvánka

  Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře

 12. zprávy

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila jarní prázdniny plné komiksů

 13. zprávy

  Ve čtvrtek 22. února si v Kladně připomenou smutné výročí

 14. info z radnice

  Slaný nabízí formou dražby dva pozemky v budoucí klidné čtvrti

 15. krimi

  Městská policie Slaný musela zakročit proti dvěma agresivním osobám

 16. zprávy

  Hledáte smysluplné uplatnění? Základka ve Svárově hledá posily

 17. info z radnice

  Trhovec ukončil smlouvu se Slaném, dal tím prostor mnoha jiným

 18. zprávy

  Svatbu snů pro vás připraví v Královickém dvoře, již jen 10 termínů pro tento rok

 19. sport

  Kladno má špičkové sportovce, jděte je podpořit a od nás víte kdy a kam

 20. zprávy

  Kanonýři Kladno rozstříleli Brňáky, odjeli s drtivou porážkou, propukly velké oslavy