Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Středočeských vodárnách hromadně testují své zaměstnance  

Pátek, 26. února 2021 07:10

Středočeské vodárny nečekají na stát. Od února proto začali s hromadným testováním zaměstnanců na koronavirus. Společnost tak chce nejenom předejít šíření viru na svých pracovištích, ale především udržet vysoký standard služeb, které poskytuje.

Ve Středočeských vodárnách hromadně testují své zaměstnance   (Ilustrační foto: KL)

„Zaměstnanci dostali antigenní testy a vždy před začátkem pracovního týdne provedou v neděli test. V případě pozitivního nálezu informují svého nadřízeného a dále postupují podle standardních pandemických pravidel,“ uvedla mluvčí vodáren Lenka Kozlová.

„O samotestování zaměstnanců rozhodl náš krizový štáb. Nemůžeme už čekat na to, až o něčem podobném rozhodnou státní orgány. My jsme odpovědni za nejcennější životně důležitý zdroj, tedy vodu, a hodláme naší odpovědnosti dostát co nejlépe,“ vysvětlil provozní ředitel Pavel Pobříslo.

„Vedení vodárenské společnosti distribuovalo mezi zaměstnance testy na měsíc dopředu v balíčku spolu se zásobou respirátorů, roušek a dezinfekce,“ říká dále Lenka Kozlová.

„Zároveň jsme našim zaměstnancům poděkovali za jejich neuvěřitelnou trpělivost a sebekázeň. Už rok dodržujeme všichni společně velmi přísná pravidla a dokázali jsme tak udržet dodávky pitné vody a čištění odpadních vod bez zakolísání a výpadků. Jsou to naši zaměstnanci, mí kolegové, kdo patří k hrdinům pandemie,“ vzkázal generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl.

Samotestování je povinné pro všechny zaměstnance SVAS vyjma těch, kteří v období od loňského 1. prosince COVID-19 prodělali.

Ve Středočeských vodárnách hromadně testují své zaměstnance   (Foto: SVAS)

Autor: (red)