Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Hasiči se podílejí na distribuci respirátorů, dostanou je i kladenské školy

Čtvrtek, 25. února 2021 07:10

Ve středu 24. února posloužila část garáží benešovské stanice jako distribuční centrum respirátorů FFP2 pro pedagogické pracovníky a ostatní zaměstnance zajišťující činnost škol ve Středočeském kraji. Rozdělovník je nastaven i směrem do Kladna a Slaného.

Hasiči se podílejí na distribuci respirátorů, dostanou je i kladenské školy (Foto: HZS Středočeského kraje)

„Ve středu po osmé hodině ranní naložili příslušníci Záchranného útvaru HZS ČR ve skladech Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech respirátory, které jsou součástí pohotovostních zásob. Celkem 426 250 kusů ochranných prostředků na necelých 24 paletách bylo převezeno do garáží benešovské stanice, kde ve čtvrtek 25. února proběhne distribuce na jednotlivé obce s rozšířenou působností. Tuto přepravu zajistí vybrané jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Středočeského kraje. Následně budou respirátory distribuovány přímo do jednotlivých škol,“ uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči z benešovské stanice museli respirátory nejprve vyložit z kamionu, aby je poté uskladnili, rozbalili a rozdělili podle stanovených počtů pro jednotlivé obce s rozšířenou působností. „Dobrovolné jednotky tak po příjezdu krabice s přidělenými respirátory pouze naloží a bez dalšího zdržení s nimi budou pokračovat až na místo určení. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje se podílí na distribuci ochranných pomůcek a v rámci své činnosti napomáhá k zvládnutí situace ohledně onemocnění covid-19,“ dodala Tereza Fliegerová.

Autor: (red)