Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Nápad z kladenského Lega se rozšíří do celého světa

Středa, 24. února 2021 07:00

Společnost LEGO se celosvětově zavázala k tomu, že do roku 2025 bude své stavebnice balit do udržitelných materiálů. Svůj podíl na tomto slibu plní i výrobní závod v Kladně, který je inovačním centrem pro celou firmu LEGO Group. Továrna je tak nedílnou součástí mezinárodního týmu a jejím úkolem je nejen přicházet s nápady konkrétních dílčích řešení, ale zejména je testovat, zkoušet rovnou v produkci a zavádět je přímo do výrobního procesu. Posledním důležitým krokem potom bude spolupráce při zavádění těchto inovací i do ostatních továren po celém světě.

Nápad z kladenského Lega se rozšíří do celého světa (Foto: KL)

Pilotní projekt používání pytlíčků z recyklovatelného papíru, místo stávajících plastových, je jedním ze zlomových projektů, které v kladenské továrně LEGO její zaměstnanci pomohli přivést k životu. Papír, který na jejich výrobu společnost LEGO používá, pochází z certifikovaných zdrojů FSC.

„Přechod na udržitelné materiály je jedním z klíčových cílů v rámci našeho závazku vůči planetě. Je to důležité pro společnost LEGO, pro rodiče i pro děti samotné. Mám velkou radost, že jsem mohla být u téhle historické změny, které významně pomohl i tým v kladenské továrně LEGO. Byla to dlouhá cesta, na které byla potřeba úzká spolupráce napříč mnoha odděleními,“ vysvětluje viceprezidentka pro výrobu v kladenské továrně Michaela Horáková.

Na téhle velké změně se v kladenském závodě podílelo oddělení výzkumu a vývoje, kde se testoval udržitelný materiál přímo na výrobních linkách, zkoušela se celá řada prototypů a technických řešení. Jako každá výrobní novinka pak projekt pokračoval ve spolupráci s týmem, který zastřešuje zavádění nových produktů a nastavení jejich produkce, aby dobře fungovala a odpovídala všem standardům. Nedílnou součástí pak byla úzká spolupráce přímo se zaměstnanci výroby, kteří přinesli praktické zkušenosti z každodenní práce.

„Spolupráce na takto velkém projektu byla samozřejmě náročná na komunikaci i procesy, ale mohu říct, že jsme ji zvládli skvěle. Díky tomu jsme tady v Kladně pomohli dát život nápadu, který se postupně rozšíří do celého světa LEGO. V tuhle chvíli pilotujeme výrobu prvních tří typů stavebnic s pytlíčky z recyklovatelného papíru, které již brzy zamíří přímo k dětem,“ doplňuje Michaela Horáková.

Nápad z kladenského Lega se rozšíří do celého světa (Foto: Lego Kladno)

Autor: Markéta Vaňková