Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Bažantnici se pod dívkami propadla ledová krusta

Středa, 24. února 2021 07:10

O velkém štěstí mohou mluvit dvě dívky, které se včera odpoledne rozhodly vyzkoušet tloušťku ledu na rybníku v Bažantnici. Poté, co se pod nimi ledová krusta prolomila, jim na pomoc vyjeli kladenští hasiči. Jen pár dní předtím přitom děti z tenkého ledu vyháněli strážníci.

V Bažantnici se pod dívkami propadla ledová krusta (Foto: HZS Středočeského kraje)

„O velkém štěstí mohou mluvit dvě dívky, které se v úterý odpoledne rozhodly, že vyzkouší tloušťku ledu na kladenském rybníku Bažantnice v Kročehlavech. Jelikož poslední dny panuje teplé počasí, led se pod nimi prolomil a obě skončily ve vodě. Svou vlastní duchapřítomností se dokázaly dostat na břeh bez pomoci záchranných složek, které jim v té době už spěchaly na pomoc,“ uvedla mluvčí kladenských hasičů Tereza Fliegerová a dodala: „Hasiči poskytli dívkám tepelný komfort a následně je předali do péče zdravotnické záchranné službě.“

Jen pár dní nazpět přitom podobný incident na stejném místě řešili kladenští strážníci. Tehdy ale ještě led partičku bezprizorních dětí udržel. V jednu chvíli se jich na ledové krustě klouzalo až osm.

„Rodiče dětí často vůbec netuší, co jejich ratolesti venku s kamarády vyvádí. V sobotu odpoledne přijali strážníci oznámení, že na rybníku v Bažantnici se na zbytcích ledu klouže skupina dětí. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků. Na rybníku strážníci zastihli tři děti, které si užívaly svou hru. Hlídka děti zavolala k sobě a vysvětlila jim, že už je led slabý a hrozí, že se propadnou do ledové vody. Děti z místa pak odešly,“ řekla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová a dodala: „Podobný případ se pak opakoval i v neděli.“

„Strážníci tak apelují na rodiče, aby na své děti dávali větší pozor a upozornili je na nebezpečí, které na ně venku při jejich hrách číhá. Naše hlídky pravidelně jezdí dělat kontrolní činnost na nebezpečná místa. Rodiče by měli svým potomkům vysvětlit závažnost situace,“ uzavřela mluvčí Purkytová.

V Bažantnici se pod dívkami propadla ledová krusta (Foto: KL)

Autor: (red)