SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři se vyhoupli do čela tabulky a ve zbylých zápasech budou hájit svoji pozici

Úterý, 23. února 2021 07:00

„Musíme se dostat na první místo a pokud si ho udržíme, bude to fajn,“ vykládal po vítězném zápase s Prostějovem kapitán kladenských hokejistů Tomáš Plekanec. Rytíři hned v dalším kole poskočili do čela tabulky a ve zbytku základní části budou svoji pozici hájit, aby šli do play off z co nejlepšího umístění. Z dlouhodobé fáze soutěže zbývá odehrát pět zápasů.

Rytíři se vyhoupli do čela tabulky a ve zbylých zápasech budou hájit svoji pozici (Foto: Roman Mareš)

Kladno v této sezoně podává nevyrovnané výkony, na první příčku tabulky se ale dostalo ideálně na konci základní části. Rytíři se s 59 body dostali o bod před druhý Přerov a o tři body před Jihlavu a Vrchlabí, které až do soboty vévodilo Chance lize. Důležité je také zmínit fakt, že druzí Zubři odehráli už o jeden zápas více než Kladno!

Rytíři se posunuli na první místo tabulky sobotní výhrou 6:3 na ledě Benátek nad Jizerou. Vedle tříbodového zisku museli Kladeňáci spoléhat také na zaváhání Vrchlabí, které padlo v Ústí nad Labem 0:2. „Z našeho pohledu bylo dobré, že jsme v první třetině hned soupeři odskočili. Měli jsme poměrně dobrý pohyb. Druhá třetina to samé, jen máme vždycky zbytečně moc vyloučených. Odskočili jsme ale soupeři na 6:1 a vlivem výsledku jsme ve třetí třetině trochu polevili. Byli jsme lehkovážní, ale máme tři body a dali jsme šest gólů, takže dobré,“ pochvaloval si po utkání asistent trenéra Jan Kregl.

Rytíře ve zbytku základní části čekají hned čtyři týmy ze spodní poloviny tabulky. Ve středu Kladno přivítá Ústí nad Labem, v sobotu odcestuje do Kadaně a v dalším týdnu se pak utká se Sokolovem a Šumperkem. Rozhodně by však nebylo dobré soupeře podle postavení v tabulce podcenit. S ústeckým Slovanem Rytíři v prvním vzájemném zápase prohráli a se Sokolovem brali dva body až po výhře na nájezdy.

Velikým vyvrcholením dlouhodobé fáze sezony by pak mohlo být poslední kolo Chance ligy! V něm přijede na kladenský ČEZ stadion Vrchlabí, se kterým by si to Rytíři klidně mohli rozdat napřímo o prvenství. Pokud k tomu dojde, budou Kladeňáci potřebovat zvítězit, protože v případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy. A ten první vyhráli právě Vrchlabští!

Otázkou je, s čím půjdou Rytíři do zbytku základní části. Poslední duel totiž nedohráli obránci Zach Frye a Jakub Suchánek, ani hrající legenda Jaromír Jágr! Slavná osmašedesátka proti Benátkám vstřelila gól a na další nahrála, po první části už ale do hry nenaskočila. Předchozí zápas navíc opustil v bolestech po nepříjemném střetu útočník Tomáš Pitule, který v průběhu sezony držel průměr jednoho kanadského bodu na zápas.

Rytíři, kteří budou chtít jít do play off z co nejlepší pozice, se tak budou dál opírat o svého kapitána Tomáše Plekance, produktivního Nicolase Hlavu, bojovníka Antonína Melku, tvůrce hry Marka Račuka nebo šikulu Tomáše Gumana. Zajímavé bude sledovat, jak trenéři vyřeší otázku brankářů před nadcházejícími vyřazovacími boji, protože v poslední době se Andrej Košarišťan s Adamem Brízgalou pravidelně střídají.

Na play off ale bude důležité vše ideálně vyladit. Letos už nebude žádná baráž, do extraligy postoupí přímo vítěz prvoligového finále.

Autor: (fa)
 1. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 2. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 3. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 4. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 5. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 6. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 7. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 8. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 9. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 10. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 11. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 12. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 13. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 14. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 15. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 16. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 17. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 18. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 19. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 20. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům