ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Rytíři se vyhoupli do čela tabulky a ve zbylých zápasech budou hájit svoji pozici

Úterý, 23. února 2021 07:00

„Musíme se dostat na první místo a pokud si ho udržíme, bude to fajn,“ vykládal po vítězném zápase s Prostějovem kapitán kladenských hokejistů Tomáš Plekanec. Rytíři hned v dalším kole poskočili do čela tabulky a ve zbytku základní části budou svoji pozici hájit, aby šli do play off z co nejlepšího umístění. Z dlouhodobé fáze soutěže zbývá odehrát pět zápasů.

Rytíři se vyhoupli do čela tabulky a ve zbylých zápasech budou hájit svoji pozici (Foto: Roman Mareš)

Kladno v této sezoně podává nevyrovnané výkony, na první příčku tabulky se ale dostalo ideálně na konci základní části. Rytíři se s 59 body dostali o bod před druhý Přerov a o tři body před Jihlavu a Vrchlabí, které až do soboty vévodilo Chance lize. Důležité je také zmínit fakt, že druzí Zubři odehráli už o jeden zápas více než Kladno!

Rytíři se posunuli na první místo tabulky sobotní výhrou 6:3 na ledě Benátek nad Jizerou. Vedle tříbodového zisku museli Kladeňáci spoléhat také na zaváhání Vrchlabí, které padlo v Ústí nad Labem 0:2. „Z našeho pohledu bylo dobré, že jsme v první třetině hned soupeři odskočili. Měli jsme poměrně dobrý pohyb. Druhá třetina to samé, jen máme vždycky zbytečně moc vyloučených. Odskočili jsme ale soupeři na 6:1 a vlivem výsledku jsme ve třetí třetině trochu polevili. Byli jsme lehkovážní, ale máme tři body a dali jsme šest gólů, takže dobré,“ pochvaloval si po utkání asistent trenéra Jan Kregl.

Rytíře ve zbytku základní části čekají hned čtyři týmy ze spodní poloviny tabulky. Ve středu Kladno přivítá Ústí nad Labem, v sobotu odcestuje do Kadaně a v dalším týdnu se pak utká se Sokolovem a Šumperkem. Rozhodně by však nebylo dobré soupeře podle postavení v tabulce podcenit. S ústeckým Slovanem Rytíři v prvním vzájemném zápase prohráli a se Sokolovem brali dva body až po výhře na nájezdy.

Velikým vyvrcholením dlouhodobé fáze sezony by pak mohlo být poslední kolo Chance ligy! V něm přijede na kladenský ČEZ stadion Vrchlabí, se kterým by si to Rytíři klidně mohli rozdat napřímo o prvenství. Pokud k tomu dojde, budou Kladeňáci potřebovat zvítězit, protože v případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy. A ten první vyhráli právě Vrchlabští!

Otázkou je, s čím půjdou Rytíři do zbytku základní části. Poslední duel totiž nedohráli obránci Zach Frye a Jakub Suchánek, ani hrající legenda Jaromír Jágr! Slavná osmašedesátka proti Benátkám vstřelila gól a na další nahrála, po první části už ale do hry nenaskočila. Předchozí zápas navíc opustil v bolestech po nepříjemném střetu útočník Tomáš Pitule, který v průběhu sezony držel průměr jednoho kanadského bodu na zápas.

Rytíři, kteří budou chtít jít do play off z co nejlepší pozice, se tak budou dál opírat o svého kapitána Tomáše Plekance, produktivního Nicolase Hlavu, bojovníka Antonína Melku, tvůrce hry Marka Račuka nebo šikulu Tomáše Gumana. Zajímavé bude sledovat, jak trenéři vyřeší otázku brankářů před nadcházejícími vyřazovacími boji, protože v poslední době se Andrej Košarišťan s Adamem Brízgalou pravidelně střídají.

Na play off ale bude důležité vše ideálně vyladit. Letos už nebude žádná baráž, do extraligy postoupí přímo vítěz prvoligového finále.

Autor: (fa)
 1. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 2. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 3. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 4. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 5. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 6. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 7. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 8. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 9. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost

 10. foto

  Tradiční BUDIŽ SVĚTLO opět zaznělo na zaplněném slánském náměstí

 11. foto

  V Knovízi jsou s čerty žerty, akce sklízí úspěch

 12. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lakyho, chcete ho?

 13. krimi

  S odcizeným notebookem daleko neutekl

 14. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Dastyho, chcete ho?

 15. zprávy

  Studenti Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno pomáhají v prevenci klinických onemocnění

 16. zprávy

  Sál kina Sokol bude v sobotu místem galavečera klubu Miners

 17. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla je opět kluziště pro veřejnosti

 18. zprávy

  Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog

 19. zprávy

  Slaný hledá v řadách svých občanů budoucí členy mnoha komisí

 20. krimi

  V kladenské nemocnici vyhrožoval muž zbraní, nakonec se sám udal