Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném se rozjelo očkování proti onemocnění covid-19

Pondělí, 22. února 2021 07:20

Místo určené pro tradiční kulturní a společenské akce, Městské centrum Grand, se změnilo v centrum vakcinace obyvatel Slánska. Prioritní skupinou občanů pro očkování jsou nyní lidé nad 80 let.

Ve Slaném se rozjelo očkování proti onemocnění covid-19 (Foto: KL)

Místo tradičních plesů se centrum Grand proměnilo na zázemí pro hromadné očkování obyvatelstva, splňující přísné požadavky kladené hygienickou stanicí. Došlo na zakrytí dřevěných parket snadno čistitelným a dezinfikovatelným linem, k sejmutí záclon a dalších věcí vyrobených z tkaniny. Provoz centra budou zajišťovat zaměstnanci slánské nemocnice a administrativně zde budou pomáhat také zaměstnanci Městského úřadu Slaný, kteří se budou na místě střídat ve směnném provozu. Pomáhají též studentky slánské obchodní akademie. Provozní doba bude uzpůsobena dle zájmu lidí, ale především s ohledem na dostupnost vakcíny. Pro zájemce o vakcinaci město zajistilo rezervaci parkovacího místa na placeném parkovišti naproti Grandu.

„My jsme s přípravou očkovacího centra začali už mezi vánočními svátky, tedy v době, kdy přicházely první vakcíny. V té době jsme začali jednat s krajem, abychom se mohli vůbec stát očkovacím centrem,“ uvedl pro Kladenské listy slánský starosta Martin Hrabánek a dodal: „Začali jsme tím, že jsme tipovali místa, kde by mohlo být očkovací centrum, prvotně jsme uvažovali i o hale Bios, ale potom jsme vyhodnotili, že prostory v Grandu jsou nejlepší. Nejenom tím, že jsou to velké prostory, ale i celkovým zázemím. Máme tady bezbariérový přístup, parkoviště, kde mohou zájemci o očkování zaparkovat.“

„Věřím, že veřejnost ocení možnost nechat se očkovat ve Slaném a že slánský region poskočí v proočkovanosti proti Covid-19 rychle dopředu,“ řekl ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.  

Autor: (red)