ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští volejbalisté těsně nestačili na Ústí a s pohárem se loučí

Neděle, 21. února 2021 09:00

Základní část volejbalové extraligy je minulostí a ještě před startem play off je na programu Český pohár. Kladno v jeho čtvrtfinále stanulo proti Ústí nad Labem a o postup do další fáze bojovalo srdnatě v pětisetové bitvě. Semifinále si ale nakonec zahrají Severočeši.

Kladenští volejbalisté těsně nestačili na Ústí a s pohárem se loučí (Ilustrační foto: KL)

Že se bude jednat o vyrovnanou bitvu, bylo patrné už od prvního setu. Ústí si sice v úvodu vytvořilo čtyřbodový náskok, Kladno ale srovnalo stav a chvílemi i vedlo. Jenže koncovka vyšla daleko lépe Severočechům. Ústečtí, kteří byli vedení jako domácí, si vytvořili čtyřbodový odstup a vyhráli 25:21. Orli ovšem odpověděli nejlepším možným způsobem. Od začátku druhé sady vedli a po výsledku 25:23 srovnali stav.

Až ve třetí hře se jeden z týmů dokázal dostat do většího trháku. Konkrétně to byli hráči Ústí, kteří dvakrát vedli o šest míčů. Kladeňáci ukázali obrovskou bojovnost a snížili až na rozdíl jednoho bodu, přesto ztratili 23:25. Jenže i tentokrát na ztracený set odpovědělo Kladno s přehledem získanou hrou! Orli si v koncovce vytvořili pětibodový rozdíl a srovnali díky zisku sady 25:20. Rozhodovat tedy musela zkrácená hra. V ní se Severočeši dostali do drobného odstupu, který si pohlídali, a mohli oslavit postup do semifinále díky výhře 15:12.

Kladeňáci se tak s pohárem loučí ve čtvrtfinále. Ústí nad Labem se v semifinále utká s domácím Karlovarskem, které porazilo Lvy Praha 3:0. Druhou semifinálovou dvojici utvoří České Budějovice a Liberec. Orli se budou moci připravovat na předkolo play off, ve kterém vyzvou Brno. První zápas se odehraje v Kladně už ve čtvrtek v 18 hodin.

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz 3:2

Sety: 25:21, 23:25, 25:23, 20:25, 15:12.  

Autor: (fa)