ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Rytíři rozstříleli Benátky a vedou Chance ligu!

Sobota, 20. února 2021 18:26

Rytíři si na ledě Benátek nad Jizerou zastříleli a díky výhře 6:3 se posunuli do čela tabulky Chance ligy! Kladno vedlo už po první třetině o tři branky a když soupeř snížil, přidalo další tři góly ve druhém dějství. Domácí hráči ještě v závěrečné dvacetiminutovce snížili, na větší zdramatizování ale nedosáhli. Kladeňáci se tak v tabulce posouvají na první místo o tři body před Vrchlabí, které prohrálo v Ústí nad Labem.
Rytíři rozstříleli Benátky a vedou Chance ligu! (Ilustrační foto: Roman Mareš

Rytíři stejně jako v posledním utkání začali hodně aktivně a už při druhém střídání prvního útoku šli do vedení! Jaromír Jágr si z levé strany vybruslil až před brankoviště a bekhendem překonal Daniela Krále – 0:1. Na druhé straně mohl srovnat Sebastian Čederle, který se prosmýkl za kladenskou obranu, Adam Brízgala si ale poradil velmi dobře. Kladeňáci posléze nevyužili přesilovku, dlouho je to ovšem mrzet nemuselo. Už při vyrovnaném počtu hráčů vypálil od modré z první Zach Frye a prostřelil domácího brankáře. Gól byl však připsán Ondřeji Miklišovi – 0:2. Zakrátko předvedli Rytíři dobrý přechod do útoku a přidali třetí trefu! Matyáš Filip předal kotouč zleva na pravý kruh, odkud přesně vypálil Vítězslav Bílek – 0:3.

Rytíři nastoupili do druhé části bez Jaromíra Jágra a brzy inkasovali. Při vyloučení Josefa Zajíce se dostal k dorážce z levého kruhu Vojtěch Jiruš, který zamířil přesně mezi Brízgalovy betony – 1:3. Hosté si ale vzali třígólový náskok zpátky rovněž v přesilové hře! Brankář Král zůstal po jednom ze zákroků vsedě v brankovišti a Marek Račuk už zakončoval do odkryté klece – 1:4. Necelých pět minut před koncem mohli domácí snížit z trestného střílení, opět se ovšem zaskvěl kladenský gólman! Brízgala se nenechal nalákat na žádnou z Putzových kliček a v klidu zasáhl. A Rytíři naopak přidali další zásah! Ondřej Mikliš předvedl výborný přehled o hře, naznačil střelu a přihrál Rostislavu Maroszovi před prázdnou bránu – 1:5. V poslední minutě druhé části se pak od modré trefil ještě sám Mikliš – 1:6.

Kladno v úvodu třetího dějství přestálo oslabení, krátce po jeho skončení ale inkasovalo. Filip Jansa našel hezkou přihrávkou Daniela Svobodu, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal – 2:6. Rytíři měli dál pohodlný náskok, a tak je daleko víc mohlo mrzet zranění Jakuba Suchánka, který se v bolestech svalil na ledovou plochu. Jednalo se již o třetího Rytíře po Jágrovi a Fryovi, který utkání nedohrál. Po hlušší pasáži hry se pak opět radovali domácí. Jan Štibingr dostal nabito na pravý kruh a pumelicí z první rozvlnil síť – 3:6. I přes snahu obou celků už se ve zbytku zápasu skóre neměnilo.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
3:4 1:1 0:0 0

Branky a nahrávky: 23. Jiruš (Štibingr, Jansa), 43. Svoboda (Jansa), 54. Štibingr (Dlouhý) – 3. Jágr (Machala), 11. Mikliš (Machala, Jágr), 13. Bílek (Filip, Hajný), 27. Račuk (Marosz), 37. Marosz (Mikliš, Štochl), 40. Mikliš (Plekanec, Machala). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Bejček, Petružálek – Kreuzer, Polonyi

Benátky nad Jizerou: Král – Šedivý, Štibingr, Böhm, Kunst, Aubrecht, Kovář, Cibulka – Jiruš, Čederle, Pabiška – Dlouhý, Jansa, Svoboda – Wiencek, Měchura, Šafařovský – Gajda, Strnad, Putz.

Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Suchánek, Ticháček, Snuggerud, Zajíc, Štochl – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Guman – Melka, Kubík, Hlava – Hajný, Filip, Bílek.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 2. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 3. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 4. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 5. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 6. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 7. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 8. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 9. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost

 10. foto

  Tradiční BUDIŽ SVĚTLO opět zaznělo na zaplněném slánském náměstí

 11. foto

  V Knovízi jsou s čerty žerty, akce sklízí úspěch

 12. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lakyho, chcete ho?

 13. krimi

  S odcizeným notebookem daleko neutekl

 14. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Dastyho, chcete ho?

 15. zprávy

  Studenti Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno pomáhají v prevenci klinických onemocnění

 16. zprávy

  Sál kina Sokol bude v sobotu místem galavečera klubu Miners

 17. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla je opět kluziště pro veřejnosti

 18. zprávy

  Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog

 19. zprávy

  Slaný hledá v řadách svých občanů budoucí členy mnoha komisí

 20. krimi

  V kladenské nemocnici vyhrožoval muž zbraní, nakonec se sám udal