Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Jiřina Beránková oslavila sto let v Domově Kladno-Švermov

Čtvrtek, 18. února 2021 07:00

Jiřina Beránková oslavila nedávno krásné životní jubileum. V únoru jí bylo rovných sto let. Mezi gratulanty nechyběl například kladenský náměstek Jiří Chvojka nebo radní ze Středočeského kraje Martin Hrabánek.  

Jiřina Beránková oslavila sto let v Domově Kladno-Švermov (Foto: Archiv Jiřího Chvojky)

V Kladně přibyla další žena, která se může pyšnit dlouhověkostí. Jiřina Beránková oslavila krásných sto let v Domově Kladno-Švermov, kde žije šestým rokem. Ke kulatým narozeninám jí tam přišel za dodržení všech hygienických opatření popřát s květinou a dárkem statutární náměstek primátora, Jiří Chvojka a radní ze Středočeského kraje Martin Hrabánek.

Jiřina Beránková toho zažila ve svém životě strašně moc. Od první republiky až po válku. Většinu života však prožila v Praze. Oporu v nelehkých životních situacích měla ve své rodině a poklidném manželství. Vychovala dceru a syna a těší se ze třech vnoučat a čtyř pravnoučat. Její recept na dlouhověkost je práce a četba.

„Pro mě to byla čest paní Jiřině popřát. Sto let se nedožívá každý. Je to velice příjemná a vitální žena, která pracovala 40 let jako učitelka na 1. stupni základní školy a učila například Antonína Panenku,“ uvedl pro Listy statutární náměstek primátora Jiří Chvojka.

Autor: (mv)