Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kanonýři rozšiřují kádr o dva brankáře a útočníka

Středa, 17. února 2021 07:40

Kladenští věří v restart soutěže, a tak na závěr přestupního termínu získali gólmany Macíka a Weissgärbera. Kanonýrem se stává i šikovný forvard Josef Novák z Ústí nad Labem. Naopak končí Svačinka a Blaha.

Kanonýři rozšiřují kádr o dva brankáře a útočníka (Foto: Kanonýři Kladno)

Kanonýři v závěrečný den přestupního období rozšiřují kádr o tři nové tváře. Do Kladna přicházejí brankáři Marek Macík (Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav) a Petr Weissgärber (SKV Vinohrady), současně s nimi pak útočník Josef Novák z Ústí nad Labem. Všichni tři mají zkušenosti ze superligy.

„S ohledem na to, že do pondělí je otevřené přestupní okno, jsme chtěli reagovat. Zůstáváme optimisté a věříme, že letos ještě něco odehrajeme. A je jasné, že když k obnovení soutěže dojde, tak se bude hrát v rychlém sledu a je tedy nutné mít široký kádr. To se jako klíčové ukazuje i teď v superlize, program je hodně náročný a tím se zvyšuje riziko zranění hráčů,“ vysvětluje sportovní ředitel a kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ten ale zároveň reaguje na skutečnost, že v A-týmu už nebudou pokračovat obránce Tomáš Svačinka a gólman Oskar Blaha. Už zkraje sezony navíc kvůli pracovnímu vytížení skončil brankář Radek Kulhan, proto bylo nutné posílit právě na tomto postu.

„Pořád máme k dispozici na střídavé starty Patrika Zítku ze Sparty. Teď ale přichází na hostování Petr Weissgärber, který s námi byl v kontaktu od prosince, a teď jsme definitivně udělali rozhodnutí, aby se k týmu připojil. S Vinohrady existuje dohoda, že pokud všechny strany budou spokojené, může se hostování změnit na stálý přestup,“ popisuje Pazdera.

Weissgärberovi je 32 let. Byl juniorským reprezentantem, deset let pak působil ve Vinohradech, kde patřil ke stálým členům kádru v 1. lize i superlize. „Když má natrénováno a vyladí formu, dokáže zápasy rozhodovat,“ říká Pazdera, jenž brankáře vedl ve Future i právě na Vinohradech.

Kouč Kanonýrů dobře zná z Mladé Boleslavi také 20 letého Marka Macíka. Ten do Kladna sice míří na přestup, ale jde o formální krok, aby mohl i nadále působit na střídavé starty v týmu Orka Čelákovice. „Je to mladý a pracovitý brankář, který se bude dál připravovat v Mladé Boleslavi. Slibujeme si, že šanci, kterou u nás dostane, dokáže proměnit v dobré výkony,“ míní Pazdera.

Ten už má pak v hlavě konkrétní plán s 22letým útočníkem Josefem Novákem, jehož chce zařadit do první formace. Zároveň přesune některého z kanonýrských univerzálů z útoku do obrany, kde zůstalo volné místo po Svačinkovi. „S Pepou Novákem jsme byli v kontaktu už před začátkem této sezony. Teď s ním v jeho mateřském klubu už nepočítají, tak jsme se rychle domluvili na hostování do konce června, ale opět tu je možnost hráče odkoupit,“ líčí Pazdera. Novák minulý ročník okusil superligu v dresu Tatranu Střešovice.

Zdroj: Kanonýři Kladno