Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Vinařicích boural zdrogovaný řidič bez papírů

Úterý, 16. února 2021 07:30

Posilnil se drogou a bylo mu úplně jedno, že je v zákazu řízení. Sedl do svého vozu a ve Vinařicích nezvládl řízení. Takový scénář se naskytl policejním hlídkám, které k dopravní nehodě na svatého Valentýna přispěchaly. Řidiči teď hrozí až tři roky za mřížemi.

Ve Vinařicích boural zdrogovaný řidič bez papírů (Ilustrační foto: KL)

„Řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia v Družstevní ulici v obci Vinařice nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do dvou zde zaparkovaných vozidel. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 61 000 korun,“ popsala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým řidičem je třiadvacetiletý muž z Kladenska, který má v současné době platný zákaz řízení všech motorových vozidel vysloven Městským úřadem Slaný do září 2021. Policisté dále podezřelého vyzvali k testu na přítomnost návykových látek, který byl s pozitivním výsledkem,“ doplnila mluvčí Šteinerová.

Policisté nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykových látek. Šoférovi za to nyní hrozí maximální trest odnětí svobody až na tři roky.

Autor: (red)