Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští volejbalisté završili základní část porážkou

Neděle, 14. února 2021 09:00

Orli nezakončili základní část podle svých představ a v Odoleně Vodě prohráli 0:3 na sety. Kladenští volejbalisté před sebou nyní mají pohárové utkání a potom přijde na řadu předkolo play off, do něhož vstoupí Kladno z osmé pozice.

Kladenští volejbalisté završili základní část porážkou (Ilustrační foto: Roman Mareš)

Kladno sehrálo s Odolenou Vodou vyrovnaný úvodní set, v prostřední sadě ale úplně vypadlo z role a zaslouženě prohrálo. V závěrečném setu se pak Kladeňáci opět prali o výsledek a muselo se hrát hned 58 míčů! I přes velikou bojovnost ale orli padli a ze středočeského derby odešli bez zisku jediné sady.

Úvod zápasu přinesl vyrovnaný volejbal, ze stavu 4:4 se ale domácí dostali do tříbodového vedení, které vydrželo až do konce. Kladno postupně stahovalo rozdíl a čtyřikrát snížilo na jednobodový deficit, i tak ale prohrálo 23:25. Ve druhé hře pak hosté za stavu 11:11 naprosto vypadli z koncentrace, Odolena Voda uhrála sedm míčů v řadě a bylo hotovo. Domácí si slibně rozjetý set pohlídali a Kladno prohrálo rozdílem jedenácti bodů 14:25!

Největší nervy to byly ve třetí sadě. Domácí sice od úvodu vedli a v jednu chvíli měli k dobru už šest bodů, orli ovšem předvedli obrovskou bojovnost a vyrovnali! Od stavu 25:25 se Kladeňáci ještě dvakrát dostali do vedení, potřebný druhý míč v řadě ale neuhráli a nakonec zapsali porážku 28:30.

Kladno tak po odehrání 22 zápasů dlouhodobé části končí na osmém místě, které zajišťuje účast v předkole play off. V něm by se měli orli utkat s devátým Brnem, které posbíralo o tři body méně. Ještě než vyřazovací boje odstartují, čeká na kladenské volejbalisty ovšem pohár! V jeho čtvrtfinále se Kladno utká s Ústím nad Labem.

AERO Odolena Voda – Kladno volejbal cz 3:0

Sety: 25:23, 25:14, 30:28. Esa: 3:5. Bloky: 11:2.

AERO Odolena Voda: Hladík (17), L. Démar (14), Taylor (8), Vanags (11), M. Démar (2), Holubec (7), libero Kop. Střídali Svoboda (3), Holčík (0) a Jachnicki (0).

Kladno volejbal cz: Palgut (0), Křesťan (10), Zajíček (4), Kraffer (11), Hýský (6), Kyjanica (4), libero Kunc. Střídali Fortuník (0), Mikulenka (4) a Vostárek (3).

Autor: (fa)