Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Florbalová reprezentace absolvovala přípravu v kladenské hale Bios

Sobota, 13. února 2021 09:30

Minulý týden od čtvrtka do neděle hostilo Kladno vzácnou sportovní návštěvu. V hale Bios v tomto období za dodržení přísných hygienických pravidel trénovala florbalová reprezentace, která se připravuje na odložené mistrovství světa v Helsinkách.

Florbalová reprezentace absolvovala přípravu v kladenské hale Bios (Foto Matyáš Klápa)

Světový šampionát se měl ve Finsku uskutečnit už v uplynulém roce, kvůli pandemii koronaviru byl ale odložen o rok a proběhne až v prosinci 2021.

Nemoc, jež sužuje celý svět, pochopitelně ovlivňuje i přípravu českého národního týmu. Ten mohl v Kladně trénovat jen za zavřenými dveřmi a za dodržování přísných hygienických podmínek. K týmu se nedostali ani novináři a hráči se během celého soustředění pohybovali jen mezi Sport Hotelem Sletiště a halou Bios, kde trávili každý den dvě hodiny.

„Zaměřili jsme se hlavně na protiútoky a jejich zakončení. Hodně jsme hráli. Naopak kondiční tréninky jsme vynechali. V této fázi sezony nemají žádný smysl. Mimo trénink jsme měli rozbory u videa a poznávací sezení s hráči,“ prozradil finský trenér českého výběru Petri Kettunen, kterému nucené odložení mistrovství příliš nevadí.

„Zejména pro mladší hráče rok navíc znamená víc prostoru a času na rozvoj. Přibývá kvalitních mladíků, kteří se tlačí do popředí a dokážou zaujmout. To je pro nás dobrá zpráva. Uvidíme, jaký tým nakonec na mistrovství v prosinci odcestuje. Máme nějakou základní představu o jeho složení, ale uvidíme, jak se to nakonec vyvine. Každopádně když vidím, jak se naši mladí hráči posouvají, mám pocit, že bychom z posunu termínu mistrovství nakonec mohli těžit,“ uvedl zkušený kouč.

Petri Kettunen i celý jeho tým si čtyřdenní přípravu v Kladně nemohli vynachválit. „Je to poprvé, co jsme v Kladně, a moc se mi tady líbí. Ubytování je skvělé, stejně tak stravování na Sleťáku. Na hotelu máme k dispozici konferenční místnost na projekci videa, hala Bios, kde trénujeme je velmi dobrá. Zdejší infrastruktura je skvělá. A vzdálenost pět minut chůze z hotelu na halu? Perfektní,“ vykládal padesátiletý Fin.

Podobně pozitivně se o servisu, který florbalisté v Kladně měli, vyjadřoval také jeden ze základních stavebních kamenů nároďáků Filip Langer. Přestože je mu teprve devatenáct, zkušeností má už na rozdávání. Na mistrovství světa dospělých startoval už v roce 2018, s juniorským výběrem vybojoval první titul mistrů světa a stal se nejmladším kapitánem naší nejvyšší soutěže.

„Je to tu skvělý. Hotel je úplně parádní, jídlo kvalitní. A je toho hodně, to je hlavní,“ smál se po tréninku v Biosce Langer, který by měl v Kettunenově výběru dostávat veliký prostor.  

Autor: (fa)