Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Rozdělově vznikla černá skládka, hledají se svědci

Pátek, 12. února 2021 07:30

V Severní ulici se u kontejnerového stání na tříděný odpad objevila ve středu v noci černá skládka. Město Kladno za její likvidaci zaplatí několik tisíc korun. Proto se magistrát obrací na veřejnost s žádostí o pomoc s dopátráním viníka.

V Rozdělově vznikla černá skládka, hledají se svědci (Foto: MMK)

V Kladně-Rozdělově si někdo spletl kontejnerové stání na tříděný odpad se skládkou. Vyházel tam totiž pračku, myčku, plynový sporák, televizi, rošt z postele, kola z vozidla a další bytové vybavení, které zřejmě již nepotřeboval.

„Strážníci se s tímto problémem v našem městě bohužel potkávají. A přitom stačí, aby občané využili sběrných dvorů nebo zavolali do společnosti AVE, aby jim byla přistavena kontejnerová vana,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí městské policie Alena Purkytová a dodala: „V některých případech se nám stalo, že sami občané nás kontaktovali na naší lince 156 a uvedli, že ve svém bydlišti vidí, jak jim někdo vyhazuje objemný odpad do kontejnerů nebo ho odkládá vedle. Naše hlídka okamžitě vyjede na místo a zjedná s dotyčným nápravu.“ 

Město Kladno prosí občany, kteří zahlédnou osobu zakládající černou skládku, aby kontaktovali městskou policii na lince 156 nebo Odbor životního prostředí na telefonním čísle 312 604 541.

Autor: (red)