ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci vypomáhali při kalamitě v dopravě i lidem bez domova

Čtvrtek, 11. února 2021 07:30

Prudké ochlazení a s ním spojené přívaly sněhu přidělaly kladenským městským policistům spoustu práce. Strážníci museli v uplynulých dnech zasahovat u dopravních komplikací, ale také pomáhali lidem bez domova, kteří čelí nepříznivým podmínkám venku.

Kladenští strážníci vypomáhali při kalamitě v dopravě i lidem bez domova (Foto: MP Kladno)

Nával úkolů spojených s přívaly sněhy odstartoval pro kladenské strážníky hned v pondělí ráno. Bílá pokrývka totiž dělala problémy řadě řidičů městské hromadné dopravy. „Strážníci usměrňovali provoz u zastávky U Divadla, kde se díky hlubokému sněhu nemohl autobus dostat zpět na silnici. Hlídka proto zastavila provoz, aby mohl řidič autobusu vycouvat zpět do jízdního pruhu a pokračovat v další jízdě,“ popsala tisková mluvčí městské policie Alena Purkytová.

Další autobusy se dostaly do problémů na křižovatce ulic Pod zámkem a ČSA. Jedno z vozidel zablokovalo silnici kvůli poruše, druhé se ho snažilo objet a zapadlo do hlubokého sněhu. „Strážníci zde usměrňovali provoz až do příjezdu odtahové služby, která vyprostila zapadlý autobus a porouchaný pak odtáhla,“ doplnila Purkytová.

Strážníci museli zasahovat rovněž u kamionu, který nedokázal vyjet kopec u obchodního centra Central a musel nazout sněhové řetězy. Pomoc městských policistů pak byla potřeba i u odklízení sněhu u náměstí Svobody a také při startování osobních automobilů, jejichž motory nechtěly v třeskuté zimě naskočit.

Strážníci ale nepomáhali pouze řidičům, nýbrž i dalším občanům. Před očkovacím centrem nabízeli pomocnou ruku seniorům, kteří jen stěží zdolávali namrzlý chodník. Městská policie se snaží rovněž ulehčit v této těžké době lidem bez domova, kterým je k dispozici na přespání prostor Českého červeného kříže v ulici Kročehlavská. Strážníci kontrolují totožnost osob, které chtějí služeb Teplé židle využít, a provádějí u nich dechovou zkoušku. Ostatní, kteří nechtějí využít služeb červeného kříže, pak strážníci kontrolují v jejich provizorních obydlích.

Autor: (fa)