Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policisté vypátrali dvojici pachatelů díky služebnímu psovi

Čtvrtek, 11. února 2021 07:10

Unhošťští policisté zasahovali o víkendu v areálu firmy v obci Pavlov na Kladensku, kde se domnívali, že by mohlo docházet ke krádeži. Díky povolání psovoda se služebním psem Hakimem dokázali vypátrat ukrývající se dvojici mužů, z nichž jeden je známým recidivistou.

Policisté vypátrali dvojici pachatelů díky služebnímu psovi (Ilustrační foto: PČR)

Policisté z Unhoště vyjížděli do Pavlova krátce před nedělní půlnocí na základě telefonátu, který ohlásil pohyb osob na pozemku firmy. Vyslaní strážci zákona si k propátraní lokality vyžádali psovoda se psem a policejní hlídku ze Stochova.

„Po příjezdu služebního výjezdu ze skupiny kynologie na místo k objektu firmy, se policejní hlídky rozdělily a začaly propátrávat okolí. Po delší době policisté jedné z hlídky zaznamenali v tomto sledovaném objektu pohybující se dvě osoby, které z budovy vynášely nějaké předměty. O tomto poznatku byly informovány ostatní zasahující policejní hlídky, které byly rozmístěny kolem areálu firmy,“ uvedla tisková mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Policisté po příchodu k budově nenalezli žádnou osobu, jen rozbité okno v přízemí. Vypomoci jim tak musel jejich psí parťák Hakim. Ten našel ve druhém patře budovy osobu, která se ukrývala pod stolem a byla zakrytá dřevěnou deskou. Ve vedlejším pokoji pak byl dopaden druhý muž, který byl po provedení prvotního šetření propuštěn na svobodu a je podezřelý z přestupku proti majetku.

„Policisté obvodního oddělení Unhošť dalším policejním šetřením zjistili, že podezřelým mužem, který se před policisty skrýval je třicetiletý recidivista z Kladenska, který má bohatou trestnou minulost za opakované páchání majetkové trestné činnosti. Policisté podezřelého muže po provedení prvotního šetření eskortovali k umístění do policejní cely. Za své protiprávní jednání, kterého se dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu je nyní podezřelý z trestného činu krádeže vloupáním a za tento skutek mu nyní hrozí maximální trest odnětí svobody až na osm let,“ uvedla Šteinerová.

Pachatelé měli v budově připravené měděné trubky, které odmontovali z topení a chystali se odcizit. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 6 000 korun.

Autor: (fa)