Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Policejní pes vypátral v Kladně muže na útěku

Středa, 10. února 2021 07:30

Kladenští psovodi si minulou neděli připsali další úspěšnou akci. Jejich služební pes Hakim vypátral v Podprůhonu hledaného muže na útěku. Policisté pachatele zadrželi a odvezli k výkonu trestu.

Policejní pes vypátral v Kladně muže na útěku (Ilustrační foto: PČR)

V nedělních dopoledních hodinách prováděli kladenští policisté operativní šetření po šestatřicetiletém hledaném muži, který měl být dodán do výkonu trestu. Na základě poznatků se vydali do Štechovy ulice, kde dopátrali hledaného. Ten se však poté, co byl kontrolován, dal na útěk. Na místo byl ihned povolán policejní psovod se služebním psem.

„Policistka služební kynologie použila svého čtyřnohého parťáka k propátrání zahrádkářské kolonie, která se nalézá mezi ulicemi Štechova, Kolmistrova a nádražím Kladno Ostrovec. V průběhu propátrávání nalezl pes Hakim modrou péřovou bundu, která visela na plotě,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková a dodala: „Pes od tohoto předmětu vypracoval pachovou stopu po cestě, přes pozemky několika chat a následně na jednom z pozemků označil dřevěnou kůlnu. Jelikož nikdo v kůlně nereagoval na výzvy policistky, byl proveden vstup a služební pes uvnitř objektu označil štěkotem osobu, která se ukrývala pod několika dekami a plastovou skluzavkou.“

Policisté muže zadrželi a převezli na Obvodní oddělení Kladno-město. Do výkonu trestu putoval zadržený pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Autor: (red)