Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Sněhová nadílka na Kladensku zaskočila řidiče i silničáře, jedním dnem to ale nekončí

Úterý, 9. února 2021 07:40

První větší sněhová nadílka se v kladenském okrese sesypala k zemi ze soboty na neděli. Druhá vlna pak přišla noc následující. Na tu už silničáři nedovedli včas zareagovat. Na kluzkých silnicích policisté zaznamenali zvýšený počet dopravních nehod. Uvízly autobusy, kamiony i sypače.

Sněhová nadílka na Kladensku zaskočila řidiče i silničáře, jedním dnem to ale nekončí (Foto: KL)

Sníh, který v posledních dnech zasypal Kladensko, přinesl do dětských duší radost. Ovšem pro řidiče, kteří museli vyjet, to znamenalo peklo na silnicích. Hlavní tah dálnice D7 ze Slaného na Prahu vytrestal hned několik majitelů plechových miláčků. Na neprotažené vozovce nezvládli řízení a skončili ve škarpě.

Problémy měly také autobusy a kamiony. Ty zůstávaly uvízlé jak v městech, tak i mimo obce. Například v Kladně na náměstí Svobody ráno zapadly hned tři autobusy vedle sebe. Situaci v křižovatce regulovala městská policie. Největší komplikace řešili řidiči hlavně v kopcích, ať už v Kladně-Švermově, Jemníkách, ale i u Svinařova, kde uvízl v zatáčkách také autobus.

U Velvar zase dostalo osobní auto smyk a skončilo v kolejišti. Naštěstí místem neprojížděl vlak. Událost se stala na trase Velvary-Kralupy. Na sjezdu ze silnice I/7 u Jemníků zablokoval kamion v mírném kopci dopravu. Na místě se tvořily kolony. Také ve Slaném neměli řidiči na růžích ustláno. Drobné nehody a zapadlé autobusy jen dokreslovaly celkovou situaci v kladenském okrese. Na nové dálnici nedaleko Řevničova pro změnu zapadl sypač. Skončil u krajnice opřený o svodidla a nemohl vyjet. Na místě zasahovali hasiči. Ti, společně s dopravními policisty zaznamenali během celého pondělního dne zvýšený počet výjezdů.

Jedním dnem to však pro řidiče nekončí. Český hydrometeorologický ústav v pondělí varoval, že Českou republiku zasáhnou silné mrazy, během nichž budou teploty klesat pod – 12 stupňů. Meteorologové očekávají, že teploty budou v následujících dnech klesat dokonce až k – 20 stupňům.

Autor: (mv)