Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Loni bylo v Kladně o polovinu méně svateb než v roce předchozím

Úterý, 9. února 2021 07:20

Rok 2020 nebyl pro mnoho lidí takovým lákadlem, aby v něm uzavřeli sňatek. To platí i pro páry stejného pohlaví. Ve srovnání s rokem předešlým se jedná pomalu až o poloviční pokles. Koronavirová krize se tady promítla i v tomto ohledu.

Loni bylo v Kladně o polovinu méně svateb než v roce předchozím (Ilustrační foto: KL)

V Kladně bylo loni pomalu o polovinu méně svateb i registrací homosexuálních párů z celého kraje oproti roku předešlému. Ukazují to statistiky z kladenské matriky. V roce 2020 bylo totiž v Kladně a obcích bez matrik v kladenském obvodu oddáno 159 párů, zatímco v roce 2019 jich bylo 277. Příčinou byly některé restrikce, jako například uzavřené restaurace, ve kterých se jinak běžně konaly hostiny, nebo nízký počet možných svatebních hostů.

Kladenská matrika je také registrujícím úřadem pro homosexuální páry z celého Středočeského kraje. I zde byl zaznamenám pokles. V roce 2020 se zaregistrovalo 16 ženských párů a 12 párů mužů. V roce 2019 přitom využilo k registrovanému partnerství celkem 46 partnerských dvojic.

Ani letos se kvůli přetrvávajícím omezením snoubenci do obřadních síní zatím nehrnou. Vše by se mohlo změnit s příchodem teplého počasí a rozvolňováním vládních opatření.

Zajímavostí jistě je to, že v roce 2020 se na Kladensku oddali páry například z Chile, Arménie nebo Iráku. Naopak několik občanů z Kladenska si své ano řeklo v Tunisu, Švýcarsku, Velké Británii nebo na ostrově Mauricius.

Autor: (mv)