ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Čeští koulaři kralovali i v Kladně, halovou výšku ovládl Litevec

Úterý, 9. února 2021 07:00

Kladno dokázalo uspořádat i v nelehké situaci halový atletický mítink Kladno Indoor a na Sletiště přivezlo velké hvězdy světové atletiky. Soutěž ve vrhu koulí ovládli čeští závodníci Markéta Červenková a Tomáš Staněk, které doplnila ve skoku vysokém další domácí reprezentantka Michaela Hrubá. Mužskou výšku ovládl Litevec Adrius Glebauskas, který si zdoláním 227 centimetrů vytvořil nový osobní rekord.

Čeští koulaři kralovali i v Kladně, halovou výšku ovládl Litevec (Foto: SAMK)

I v koronavirové době jde pořádat sportovní akce na světové úrovni. Právě to dokázali čeští pořadatelé, kteří během jediného týdne připravili hned tři halové atletické mítinky. Poslední z nich hostilo v pondělí Kladno, kam přijeli výborní koulaři, koulařky i skokané a skokanky. Ve sportovní hale na Sletišti vládla přísná hygienická pravidla a dovnitř se dostali po prokázání negativním testem jen sportovci, trenéři, pořadatelé a novináři. I bez přítomnosti diváků ale byly k vidění skvělé sportovní výkony. Organizátoři z A. C. TEPO Kladno je zprostředkovali fanouškům atletiky alespoň prostřednictvím živého přenosu.

Podle správného gentlemanského přístupu dostaly jako první prostor ženy. Soutěž koulařek měla od úvodu jasný průběh a nakonec ji s velikým přehledem opanovala závodnice USK Praha Markéta Červenková. Ta hodila hned prvním pokusem 17,33 metru a výkon, kterému se žádná další závodnice nepřiblížila, postupně ještě vylepšovala. Nakonec vyhrála s výkonem 17,81 metru a nechala za sebou druhou Lenku Valešovou z AK ŠKODA Plzeň (14,93 m) i třetí Hillen Jamesovou, jež reprezentovala Trinidad a Tobago (14,82 m). „Jsem spokojená. Je to nejlepší letošní výkon, takže super,“ usmívala se po závodu vítězka.

Ve skoku vysokém žen už to byla o poznání vyrovnanější partie. Postupně zůstaly ve hře už jen domácí Michaela Hrubá a Řekyně Tatiana Gousinová a Panagiota Dosiová, které šly bojovat přes hranici 180 centimetrů. Druhá jmenovaná cizinka skončila na výšce 181 centimetrů, zbylé dvě závodnice ale uspěly i o tři centimetry výše a pokoušely se překonat 187 centimetrů. Neuspěla nakonec ani jedna, díky lepšímu zápisu ale závod ovládla Hrubá z USK Praha. Pro všechny tři zmíněné skokanky se jednalo o nejlepší sezonní výsledky.

Největší pozornost fanoušků atletiky se však upírala ke kouli mužů, kde nastoupil také český rekordman Tomáš Staněk, který už ovládl oba předešlé halové mítinky. A uspěl i v Kladně! Vrhem dlouhým 21,20 metru ovládl závod a nechal za sebou jak Egypťana Mostafu Amr Hassana (20,37 m), tak Lucemburčana Boba Bertemese (20,06 m). „Nepotkal jsem se s koulí. Už jsem doufal, že to půjde trošku dopředu, ale nelétá to podle mých představ,“ komentoval Staněk, který i přes triumf nebyl příliš spokojený s předvedeným výkonem.

Atletické odpoledne na Sletišti zakončovala mužská výška, ve které dominovali cizinci. Jasným vítězem závodu se stal Litevec Adrius Glebauskas, který si překonáním 227centimetrové výšky vytvořil nový osobní rekord. Nejblíže se mu přiblížil Mexičan Edgar Rivera (221 cm) a třetí byl reprezentant Baham Jamal Wilson (215 cm).

Kladenské barvy reprezentovala na mítinku trojice atletů. Ve vrhu koulí brali páté a šesté místo Tadeáš Procházka a David Tupý, přičemž druhý jmenovaný výkonem 17,06 metru překonal své osobní maximum. Ve výšce žen skončila na hodnotě 165 centimetrů domácí závodnice Kristýna Dvořáková, pro níž se jednalo o nejlepší sezonní výkon.

Autor: (fa) 1. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 2. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 3. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 4. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 5. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 6. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 7. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 8. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 9. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost

 10. foto

  Tradiční BUDIŽ SVĚTLO opět zaznělo na zaplněném slánském náměstí

 11. foto

  V Knovízi jsou s čerty žerty, akce sklízí úspěch

 12. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Lakyho, chcete ho?

 13. krimi

  S odcizeným notebookem daleko neutekl

 14. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Dastyho, chcete ho?

 15. zprávy

  Studenti Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno pomáhají v prevenci klinických onemocnění

 16. zprávy

  Sál kina Sokol bude v sobotu místem galavečera klubu Miners

 17. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla je opět kluziště pro veřejnosti

 18. zprávy

  Zastupitelé Slaného odhlasovali mimořádnou pomoc lidem po výbuchu varny drog

 19. zprávy

  Slaný hledá v řadách svých občanů budoucí členy mnoha komisí

 20. krimi

  V kladenské nemocnici vyhrožoval muž zbraní, nakonec se sám udal