Teplárna Kladno Teplárna Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno Jaroš
 • SAMK
 • Divadlo Kladno
 • Labyrint Kladno

Čeští koulaři kralovali i v Kladně, halovou výšku ovládl Litevec

Úterý, 9. února 2021 07:00

Kladno dokázalo uspořádat i v nelehké situaci halový atletický mítink Kladno Indoor a na Sletiště přivezlo velké hvězdy světové atletiky. Soutěž ve vrhu koulí ovládli čeští závodníci Markéta Červenková a Tomáš Staněk, které doplnila ve skoku vysokém další domácí reprezentantka Michaela Hrubá. Mužskou výšku ovládl Litevec Adrius Glebauskas, který si zdoláním 227 centimetrů vytvořil nový osobní rekord.

Čeští koulaři kralovali i v Kladně, halovou výšku ovládl Litevec (Foto: SAMK)

I v koronavirové době jde pořádat sportovní akce na světové úrovni. Právě to dokázali čeští pořadatelé, kteří během jediného týdne připravili hned tři halové atletické mítinky. Poslední z nich hostilo v pondělí Kladno, kam přijeli výborní koulaři, koulařky i skokané a skokanky. Ve sportovní hale na Sletišti vládla přísná hygienická pravidla a dovnitř se dostali po prokázání negativním testem jen sportovci, trenéři, pořadatelé a novináři. I bez přítomnosti diváků ale byly k vidění skvělé sportovní výkony. Organizátoři z A. C. TEPO Kladno je zprostředkovali fanouškům atletiky alespoň prostřednictvím živého přenosu.

Podle správného gentlemanského přístupu dostaly jako první prostor ženy. Soutěž koulařek měla od úvodu jasný průběh a nakonec ji s velikým přehledem opanovala závodnice USK Praha Markéta Červenková. Ta hodila hned prvním pokusem 17,33 metru a výkon, kterému se žádná další závodnice nepřiblížila, postupně ještě vylepšovala. Nakonec vyhrála s výkonem 17,81 metru a nechala za sebou druhou Lenku Valešovou z AK ŠKODA Plzeň (14,93 m) i třetí Hillen Jamesovou, jež reprezentovala Trinidad a Tobago (14,82 m). „Jsem spokojená. Je to nejlepší letošní výkon, takže super,“ usmívala se po závodu vítězka.

Ve skoku vysokém žen už to byla o poznání vyrovnanější partie. Postupně zůstaly ve hře už jen domácí Michaela Hrubá a Řekyně Tatiana Gousinová a Panagiota Dosiová, které šly bojovat přes hranici 180 centimetrů. Druhá jmenovaná cizinka skončila na výšce 181 centimetrů, zbylé dvě závodnice ale uspěly i o tři centimetry výše a pokoušely se překonat 187 centimetrů. Neuspěla nakonec ani jedna, díky lepšímu zápisu ale závod ovládla Hrubá z USK Praha. Pro všechny tři zmíněné skokanky se jednalo o nejlepší sezonní výsledky.

Největší pozornost fanoušků atletiky se však upírala ke kouli mužů, kde nastoupil také český rekordman Tomáš Staněk, který už ovládl oba předešlé halové mítinky. A uspěl i v Kladně! Vrhem dlouhým 21,20 metru ovládl závod a nechal za sebou jak Egypťana Mostafu Amr Hassana (20,37 m), tak Lucemburčana Boba Bertemese (20,06 m). „Nepotkal jsem se s koulí. Už jsem doufal, že to půjde trošku dopředu, ale nelétá to podle mých představ,“ komentoval Staněk, který i přes triumf nebyl příliš spokojený s předvedeným výkonem.

Atletické odpoledne na Sletišti zakončovala mužská výška, ve které dominovali cizinci. Jasným vítězem závodu se stal Litevec Adrius Glebauskas, který si překonáním 227centimetrové výšky vytvořil nový osobní rekord. Nejblíže se mu přiblížil Mexičan Edgar Rivera (221 cm) a třetí byl reprezentant Baham Jamal Wilson (215 cm).

Kladenské barvy reprezentovala na mítinku trojice atletů. Ve vrhu koulí brali páté a šesté místo Tadeáš Procházka a David Tupý, přičemž druhý jmenovaný výkonem 17,06 metru překonal své osobní maximum. Ve výšce žen skončila na hodnotě 165 centimetrů domácí závodnice Kristýna Dvořáková, pro níž se jednalo o nejlepší sezonní výkon.

Autor: (fa) 1. krimi

  Poznáte muže na fotografii? Mohl by objasnit krádež peněženky

 2. zprávy

  Ve středních Čechách stoupá zájem o platbu poplatků převodem

 3. zprávy

  Sportovní areály musely kvůli koronaviru v roce 2020 omezit investice, přesto zvelebily aquapark

 4. zprávy

  Podnikatelé mohou až do poloviny března žádat o dotace

 5. pozvánka

  Fotky z Kladenského krasohledu jsou k vidění v zahradě i Centralu

 6. zprávy

  Lidé se bojí ztráty práce, zájem o pojištění ztráty zaměstnání roste

 7. zprávy

  Od pondělí budou mít Kladeňáci cestu po D6 komplikovanou

 8. sport

  Kladenští volejbalisté uspěli i v Brně a slaví postup do čtvrtfinále play off

 9. sport

  Rytíři se v Kadani strachovali o výsledek, nakonec ale berou tři body

 10. krimi

  Pozor, na co klikáte, internetoví šmejdi řádí stále více

 11. zprávy

  Ve kterých oborech a profesích nemají lidé perspektivní vyhlídky

 12. krimi

  Dcera mi neplatí na svěřeného vnuka, oznámila babička policistům

 13. krimi

  V Lidicích někdo naboural zastávku, z místa ujel. Policie hledá svědky

 14. zprávy

  V pondělí dojde k dopravní uzavírce ve slánské nemocnici

 15. foto

  Mezi Kladnem a Velkou Dobrou boural opilý řidič

 16. zprávy

  Ve Středočeských vodárnách hromadně testují své zaměstnance  

 17. zprávy

  Památník Lidice nabízí nový formát vzdělávacích programů na zkoušku zdarma

 18. sport

  Kladenští volejbalisté nedarovali Brnu ani set a jsou krok od čtvrtfinále

 19. foto

  Kamerový systém v Kladně funguje, odhalil zloděje

 20. foto

  Obleva ulevila sportovním areálům, kde se kvůli sněhu zřítily dvě tenisové haly