SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Čeští koulaři kralovali i v Kladně, halovou výšku ovládl Litevec

Úterý, 9. února 2021 07:00

Kladno dokázalo uspořádat i v nelehké situaci halový atletický mítink Kladno Indoor a na Sletiště přivezlo velké hvězdy světové atletiky. Soutěž ve vrhu koulí ovládli čeští závodníci Markéta Červenková a Tomáš Staněk, které doplnila ve skoku vysokém další domácí reprezentantka Michaela Hrubá. Mužskou výšku ovládl Litevec Adrius Glebauskas, který si zdoláním 227 centimetrů vytvořil nový osobní rekord.

Čeští koulaři kralovali i v Kladně, halovou výšku ovládl Litevec (Foto: SAMK)

I v koronavirové době jde pořádat sportovní akce na světové úrovni. Právě to dokázali čeští pořadatelé, kteří během jediného týdne připravili hned tři halové atletické mítinky. Poslední z nich hostilo v pondělí Kladno, kam přijeli výborní koulaři, koulařky i skokané a skokanky. Ve sportovní hale na Sletišti vládla přísná hygienická pravidla a dovnitř se dostali po prokázání negativním testem jen sportovci, trenéři, pořadatelé a novináři. I bez přítomnosti diváků ale byly k vidění skvělé sportovní výkony. Organizátoři z A. C. TEPO Kladno je zprostředkovali fanouškům atletiky alespoň prostřednictvím živého přenosu.

Podle správného gentlemanského přístupu dostaly jako první prostor ženy. Soutěž koulařek měla od úvodu jasný průběh a nakonec ji s velikým přehledem opanovala závodnice USK Praha Markéta Červenková. Ta hodila hned prvním pokusem 17,33 metru a výkon, kterému se žádná další závodnice nepřiblížila, postupně ještě vylepšovala. Nakonec vyhrála s výkonem 17,81 metru a nechala za sebou druhou Lenku Valešovou z AK ŠKODA Plzeň (14,93 m) i třetí Hillen Jamesovou, jež reprezentovala Trinidad a Tobago (14,82 m). „Jsem spokojená. Je to nejlepší letošní výkon, takže super,“ usmívala se po závodu vítězka.

Ve skoku vysokém žen už to byla o poznání vyrovnanější partie. Postupně zůstaly ve hře už jen domácí Michaela Hrubá a Řekyně Tatiana Gousinová a Panagiota Dosiová, které šly bojovat přes hranici 180 centimetrů. Druhá jmenovaná cizinka skončila na výšce 181 centimetrů, zbylé dvě závodnice ale uspěly i o tři centimetry výše a pokoušely se překonat 187 centimetrů. Neuspěla nakonec ani jedna, díky lepšímu zápisu ale závod ovládla Hrubá z USK Praha. Pro všechny tři zmíněné skokanky se jednalo o nejlepší sezonní výsledky.

Největší pozornost fanoušků atletiky se však upírala ke kouli mužů, kde nastoupil také český rekordman Tomáš Staněk, který už ovládl oba předešlé halové mítinky. A uspěl i v Kladně! Vrhem dlouhým 21,20 metru ovládl závod a nechal za sebou jak Egypťana Mostafu Amr Hassana (20,37 m), tak Lucemburčana Boba Bertemese (20,06 m). „Nepotkal jsem se s koulí. Už jsem doufal, že to půjde trošku dopředu, ale nelétá to podle mých představ,“ komentoval Staněk, který i přes triumf nebyl příliš spokojený s předvedeným výkonem.

Atletické odpoledne na Sletišti zakončovala mužská výška, ve které dominovali cizinci. Jasným vítězem závodu se stal Litevec Adrius Glebauskas, který si překonáním 227centimetrové výšky vytvořil nový osobní rekord. Nejblíže se mu přiblížil Mexičan Edgar Rivera (221 cm) a třetí byl reprezentant Baham Jamal Wilson (215 cm).

Kladenské barvy reprezentovala na mítinku trojice atletů. Ve vrhu koulí brali páté a šesté místo Tadeáš Procházka a David Tupý, přičemž druhý jmenovaný výkonem 17,06 metru překonal své osobní maximum. Ve výšce žen skončila na hodnotě 165 centimetrů domácí závodnice Kristýna Dvořáková, pro níž se jednalo o nejlepší sezonní výkon.

Autor: (fa) 1. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 2. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 3. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 4. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 5. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 6. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 7. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 8. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 9. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 10. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 11. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 12. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 13. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 14. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 15. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 16. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 17. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 18. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 19. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 20. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu