ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Krkavčí otec z Kladna zapomněl, že má syna, dluží pomalu 120 tisíc

Pondělí, 8. února 2021 07:40

Už pomalu pět let ignoruje svého nezletilého syna. Třiatřicetiletý muž z Kladna na výživu svého potomka od března 2016 nepřispěl ani korunu, a tak už na výživném dluží bezmála 120 tisíc korun.

Krkavčí otec z Kladna zapomněl, že má syna, dluží pomalu 120 tisíc (Ilustrační foto: KL)

Další případ trestného činu zanedbání povinné výživy nyní prošetřují policisté obvodního oddělení Kladno. Oznámení přijali ve středu 3. února. Podezřelým z trestného činu je třiatřicetiletý muž z Kladna, který už od března 2016 do současnosti neplní svou vyživovací povinnost vůči nezletilému synovi.

„Na policejní služebnu se dostavila devětatřicetiletá žena učinit oznámení na třiatřicetiletého muže, který si neplní vyživovací povinnost vůči svému synovi. Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelý muž od března 2016 do současné doby neplní vyživovací povinnost na nezletilého pětiletého syna, která mu vyplývá z Občanského zákoníku a dále byla stanovena rozsudkem Okresního soudu Kladno, ze které je povinen přispívat na výživu měsíční částkou ve výši dvou tisíc korun. Vzniklá dlužná částka je nyní ve výši 118 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy a výtečníkovi nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Autor: (red)