Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští volejbalisté vybojovali cenné tři body proti Ústí nad Labem

Neděle, 7. února 2021 09:00

Volejbalisté Kladna udolali na domácí palubovce Ústí nad Labem 3:1 na sety a díky tříbodovému zisku se v tabulce posunuli na osmé místo. Nyní před sebou mají orli už jen poslední dva zápasy základní části, po které budou hrát předkolo play off.

Kladenští volejbalisté vybojovali cenné tři body proti Ústí nad Labem (Ilustrační foto: KL)

Kladno si s ústeckým celkem poradilo i díky výbornému dominantnímu výkonu Tomáše Hýského, který v zápase posbíral parádních dvacet bodů. Výborný výkon však předvedl i kapitán Adam Zajíček, který zapsal bodů třináct a jako tradičně byl skvělý na bloku. Právě touto činností uhráli orli hned dvanáct důležitých míčů!

První set ale z kladenského pohledu nebyl dobrý. Týmy se dlouhou dobu držely nakrátko, ze stavu 17:17 ale hosté nakonec dokázali odskočit do potřebného tříbodového trháku. První set tak domácí prohráli 22:25. Kladno zlepšilo svoji hru až od druhé sady. Znovu se hrálo dlouho vyrovnaně, koncovka tentokrát ale patřila Kladeňákům, kteří postupně odskočili až na rozdíl šesti míčů a vyhráli 25:19.

A snadné to neměli mít orli ani ve třetím setu, byť konečný výsledek by mohl svědčit o něčem jiném. Ústí nad Labem si totiž vytvořilo už slibné vedení 10:6, jenže Kladno předvedlo parádní obrat a dokráčelo si pro výhru 25:17! Až v poslední sadě měli domácí vývoj většinu času pod kontrolou a po zisku setu v poměru 25:20 mohli slavit tříbodový import.

Situace před posledními dvěma zápasy je tak z kladenského pohledu jasně daná. Orli jsou s 21 body osmí a dotáhnout se na ně bodově může už jen Brno, které má před sebou poslední duel. Kladeňáci už na posun na vyšší příčky pomýšlet nemůžou, jelikož sedmá Ostrava má osmibodový náskok. Kladno tak po skončení základní části bude hrát předkolo play off. Ještě předtím však doma ve středu přivítá Ostravu a v sobotu odcestuje do Odoleny Vody.

Kladno volejbal cz – SK VOLEJBAL Ústí nad Labem 3:1

Sety: 22:25, 25:19, 25:17, 25:20. Esa: 8:7. Bloky: 12:7.

Kladno volejbal cz: Palgut (2), Křesťan (10), Zajíček (13), Kraffer (10), Hýský (20), Kyjanica (15), libero Kunc. Střídal Lohr (0).

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem: Beer (4), Bornemann (8), Tibitanzl (9), Bartůněk (3), Parraguirre (17), Šmídl (12), libero Kořínek. Střídali Kramar (1), Kobolka (0) a Kasan (0).

Autor: (fa)