Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Počty nakažených koronavirem ve slánské nemocnici neklesají

Středa, 3. února 2021 07:30

Ve slánské nemocnici se již objevila i britská mutace koronaviru a počty pacientů s covidem nadále neklesají. Na začátku měsíce zde bylo hospitalizováno 44 osob, z nichž 12 bylo ve vážném stavu. Další pacienty museli ze Slaného převézt do dalších nemocnic.

Počty nakažených koronavirem ve slánské nemocnici neklesají (Ilustrační foto: KL)

Konkrétně se jedná o 20 hospitalizovaných, které museli ze Slaného nechat převézt do Rakovníka, Říčan, Kutné Hory a Berouna. Velikým problém je vysoký počet nemocných zdravotníků. Konkrétně už jich hlásí slánská nemocnice přes 70 v pracovní neschopnosti. Kvůli tomu je rovněž zpomalený proces očkování personálu. V zařízení nadále panují přísná hygienická opatření a pokračuje se v testování pacientů i zaměstnanců. Kvůli nedostatku personálu v nemocnici momentálně vypomáhá šest vojáků.

Už minulý týden navíc potvrdila slánská nemocnice první výskyt britské mutace koronaviru, kterou by měl být nakažen jeden pacient. Dohromady je pak ve středních Čechách potvrzeno 31 výskytů této nakažlivější mutace.

Celkem přibylo ve Středočeském kraji za víkend 751 potvrzených případů koronaviru, což je téměř o stovku nižší číslo než za minulou sobotu a neděli. O víkendu se zároveň vyléčilo 135 osob a 15 jich zemřelo. Aktuálně registrují střední Čechy 12 497 nakažených.

Autor: (fa)