SAMK
Akce Kladno ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

FOTO: Rytíři Třebíč vysoko přestříleli, vítězství ale brali až po nájezdech

Pondělí, 1. února 2021 21:12

Rytíři se na domácím ledě proti rozjeté Třebíči, kterou přestříleli 38:13, trápili v koncovce, přesto zapsali výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Kladno poslal ve druhé části do vedení Tomáš Guman, soupeř ale hned za deset sekund odpověděl a ve třetí části se dostal do trháku, který si dlouho hlídal. Až v poslední minutě srovnal Tomáš Plekanec a utkání dospělo až do nájezdů. V nich vystřelil Kladeňákům bod navíc opět Guman.
Rytíři Třebíč vysoko přestříleli, vítězství ale brali až po nájezdech (Foto: Roman Mareš)

Rytíři měli drtivý vstup do zápasu, z velikého nátlaku ale branku nemohli vytěžit. Vítězslav Bílek v dobré pozici netrefil odkrytý kout branky a Matyáš Filip vzápětí nezužitkoval Jágrovu přihrávku. Hosté se zaměřovali hlavně na dobrou defenzivu a vyčkávali na brejky. Do jednoho takového se dostal po osmi minutách hry Martin Šťovíček, který zachytil Zacharčukovu mizernou přihrávku a pláchl do úniku. Andrej Košarišťan však jeho blafák zneškodnil. Slibné přečíslení pak na druhé straně zakončoval Ondřej Mikliš, který dostal přihrávku od debutanta Ondřeje Machaly, překonat Pavla Jekela ale nedokázal.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé části. Kladno nevyužilo početní výhodu, i když v ní měl dobré možnosti Rostislav Marosz. Po vypršení trestu ujeli pro změnu hosté do přečíslení, Košarišťan si ale podruhé v utkání smlsnul na zakončujícím Šťovíčkovi. Kladeňáci poté museli přečkat i soupeřovu přesilovou hru, krátce po jejím skončení se ale radovali z úvodní branky zápasu! Rostislav Marosz si krásně položil Lukáše Chalupu, krásnou žabičkou našel volného Tomáše Gumana a ten už nezaváhal – 1:0. Jenže kladenské vedení mělo stejně jako v posledním domácím zápase jen krátkého trvání a už po deseti sekundách bylo vyrovnáno. Jakub Stehlík vypálil od modré, Košarišťan vyrazil puk do Suchánkových zad a od nich se kotouč odrazil do sítě – 1:1. Rytíři mohli v závěru třetiny odskočit v přesilovce, z obrovského tlaku ale volný puk nedotlačili za ležícího Jekela.

Do třetího dějství ale vstoupilo Kladno špatně. Dvěma fauly po sobě se dostalo do oslabení ve třech a krátce po jeho vypršení inkasovalo. Lukáš Nedvídek dostal křížem nabito na pravém kruhu a přesnou ranou překonal Košarišťana – 1:2. Rytíři se poté začali tlačit s ještě větší vervou do útoku, Třebíč ale zaměřila svoje síly do defenzivy a byla velmi úspěšná. Kladeňáci se do pásma sice dostávali velmi často, větší možnosti si ale ne a ne vytvořit. Až v posledních minutách zamkli domácí soupeře před Jekelem a při hře bez gólmana se dočkali vyrovnání! Tomáš Plekanec dostal kotouč ze závaru na levý kruh a zamířil přesně do odkrytého koutu brány – 2:2.

Horké chvíle ale mělo Kladno zažívat v následném prodloužení. Tomáš Guman byl totiž vyloučen a Rytíři se bránili ve třech proti čtyřem. Defenzivní experti ale podali neuvěřitelně obětavý výkon a několika bloky pomohli svému brankáři.

Dojít nakonec muselo až na samostatné nájezdy. Až v páté sérii se prosadil po krásném rozhýbání Jekela Tomáš Guman, hned nato ale odpověděl na druhé straně Lukáš Nedvídek. Zatímco hostující kapitán ale napodruhé neuspěl, Guman se se štěstím trefil i podruhé a zajistil svému týmu bonusový bod – 3:2.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
4:2 0:1 0:0 0

Branky a nahrávky: 34. Guman (Marosz, Zacharčuk), 60. Plekanec (Marosz, Melka), rozh. náj. Guman – 34. Stehlík, 43. Nedvídek (Psota, Stehlík). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Souček – Kotlík, Tvrdík

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Zajíc – Machala, Plekanec, Melka – Bílek, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Filip – Hajný, Račuk, Hlava.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Zajíc – Machala, Plekanec, Melka – Bílek, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Filip – Hajný, Račuk, Hlava.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory

 2. pozvánka

  Na vernisáži výstavy legendárního Kubašty ve Slaném, došlo k nečekanému překvapení

 3. pozvánka

  Blíží se Kladenské dvorky, budou ve znamení Klíče

 4. zprávy

  Od začátku června budou strážníci Městské policie Kladno opět měřit rychlost

 5. video

  Kladenské Sletiště ožilo dětským smíchem

 6. pozvánka

  Kladenské trhy pokračují opět ve středu

 7. foto

  Náměstí Svobody se dočká rekonstrukce, investice bude 50 milionů

 8. zprávy

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

 9. zprávy

  Kraj dlouhodobě podporuje pěstounskou péči, nově navázal spolupráci s projektem Euroklíč

 10. zprávy

  Kraj schválil další kotlíkové dotace, od června bude další výzva

 11. info z radnice

  Budova bývalého kina OKO by měla sloužit svému původnímu účelu

 12. video

  Patrik Kincl a Rytíři Kladno nechyběli u otevření Hakimova fitness centra

 13. zprávy

  Muž s odcizenými oděvy daleko neutekl

 14. zprávy

  Environmentální centrum Čabárna se dočká modernizace

 15. zprávy

  Kladenská veterán rallye obsadí v sobotu Sletiště

 16. zprávy

  V Kladně vyrostl nejvyšší mrakodrap Evropy

 17. info z radnice

  Kladno má v plánu postavit nový saunový svět

 18. zprávy

  Aranžéři a aranžérky ze školy SOU a SOŠ E. Beneše Kladno opravdu umí

 19. sport

  Kanonýři mají velkou posilu, ze Švédska se vrací juniorský mistr světa Bachmaier

 20. zprávy

  Slánské muzejní léto představí geniálního ilustrátora Vojtěcha Kubaštu