ČSAD KLADNO
 • Rebuy Stars
 • Ples města Kladna
 • Den otevřených dveří

FOTO: Rytíři Třebíč vysoko přestříleli, vítězství ale brali až po nájezdech

Pondělí, 1. února 2021 21:12

Rytíři se na domácím ledě proti rozjeté Třebíči, kterou přestříleli 38:13, trápili v koncovce, přesto zapsali výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Kladno poslal ve druhé části do vedení Tomáš Guman, soupeř ale hned za deset sekund odpověděl a ve třetí části se dostal do trháku, který si dlouho hlídal. Až v poslední minutě srovnal Tomáš Plekanec a utkání dospělo až do nájezdů. V nich vystřelil Kladeňákům bod navíc opět Guman.
Rytíři Třebíč vysoko přestříleli, vítězství ale brali až po nájezdech (Foto: Roman Mareš)

Rytíři měli drtivý vstup do zápasu, z velikého nátlaku ale branku nemohli vytěžit. Vítězslav Bílek v dobré pozici netrefil odkrytý kout branky a Matyáš Filip vzápětí nezužitkoval Jágrovu přihrávku. Hosté se zaměřovali hlavně na dobrou defenzivu a vyčkávali na brejky. Do jednoho takového se dostal po osmi minutách hry Martin Šťovíček, který zachytil Zacharčukovu mizernou přihrávku a pláchl do úniku. Andrej Košarišťan však jeho blafák zneškodnil. Slibné přečíslení pak na druhé straně zakončoval Ondřej Mikliš, který dostal přihrávku od debutanta Ondřeje Machaly, překonat Pavla Jekela ale nedokázal.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhé části. Kladno nevyužilo početní výhodu, i když v ní měl dobré možnosti Rostislav Marosz. Po vypršení trestu ujeli pro změnu hosté do přečíslení, Košarišťan si ale podruhé v utkání smlsnul na zakončujícím Šťovíčkovi. Kladeňáci poté museli přečkat i soupeřovu přesilovou hru, krátce po jejím skončení se ale radovali z úvodní branky zápasu! Rostislav Marosz si krásně položil Lukáše Chalupu, krásnou žabičkou našel volného Tomáše Gumana a ten už nezaváhal – 1:0. Jenže kladenské vedení mělo stejně jako v posledním domácím zápase jen krátkého trvání a už po deseti sekundách bylo vyrovnáno. Jakub Stehlík vypálil od modré, Košarišťan vyrazil puk do Suchánkových zad a od nich se kotouč odrazil do sítě – 1:1. Rytíři mohli v závěru třetiny odskočit v přesilovce, z obrovského tlaku ale volný puk nedotlačili za ležícího Jekela.

Do třetího dějství ale vstoupilo Kladno špatně. Dvěma fauly po sobě se dostalo do oslabení ve třech a krátce po jeho vypršení inkasovalo. Lukáš Nedvídek dostal křížem nabito na pravém kruhu a přesnou ranou překonal Košarišťana – 1:2. Rytíři se poté začali tlačit s ještě větší vervou do útoku, Třebíč ale zaměřila svoje síly do defenzivy a byla velmi úspěšná. Kladeňáci se do pásma sice dostávali velmi často, větší možnosti si ale ne a ne vytvořit. Až v posledních minutách zamkli domácí soupeře před Jekelem a při hře bez gólmana se dočkali vyrovnání! Tomáš Plekanec dostal kotouč ze závaru na levý kruh a zamířil přesně do odkrytého koutu brány – 2:2.

Horké chvíle ale mělo Kladno zažívat v následném prodloužení. Tomáš Guman byl totiž vyloučen a Rytíři se bránili ve třech proti čtyřem. Defenzivní experti ale podali neuvěřitelně obětavý výkon a několika bloky pomohli svému brankáři.

Dojít nakonec muselo až na samostatné nájezdy. Až v páté sérii se prosadil po krásném rozhýbání Jekela Tomáš Guman, hned nato ale odpověděl na druhé straně Lukáš Nedvídek. Zatímco hostující kapitán ale napodruhé neuspěl, Guman se se štěstím trefil i podruhé a zajistil svému týmu bonusový bod – 3:2.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
4:2 0:1 0:0 0

Branky a nahrávky: 34. Guman (Marosz, Zacharčuk), 60. Plekanec (Marosz, Melka), rozh. náj. Guman – 34. Stehlík, 43. Nedvídek (Psota, Stehlík). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Petružálek, Souček – Kotlík, Tvrdík

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Zajíc – Machala, Plekanec, Melka – Bílek, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Filip – Hajný, Račuk, Hlava.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Zajíc – Machala, Plekanec, Melka – Bílek, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Filip – Hajný, Račuk, Hlava.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno 1. zprávy

  Soutěž o nelevné rodiné vstupenky do Lumina parku

 2. zprávy

  Kladenská energetika přehledně v městském newsletteru

 3. zprávy

  Do Hornického skanzenu Mayrau se vrací Masopust

 4. zprávy

  Kemp vítězů míří opět do města Slaný za podpory olympioniků

 5. krimi

  Viditelnost v provozu je letošní téma akce Besipu a slánských strážníků

 6. zprávy

  Ve středních Čechách se rozjedou masopustní reje

 7. foto

  Kladenští Rytíři si pozvali na svůj led klub Miners

 8. krimi

  Kladenští strážníci předali spravedlnosti tři osoby v pátrání

 9. sport

  Ledovou plochu v Kladně pod otevřeným nebem můžete navštívit do konce ledna

 10. pozvánka

  V Kladně se chystá vernisáž výstavy Jindřicha Štreita

 11. krimi

  V jednom dni zastavili kladenští strážníci hned dvakrát mladíka s drogou v těle

 12. zprávy

  Zdravotní sestra je nedostatková. Kladenská nemocnice nabízí až půl milionu za nástup

 13. zprávy

  V únoru máte poslední možnost navštívit Lumina Park, svět statisíců světýlek

 14. sport

  Divadlo ve Slaném bylo opět dějištěm ocenění sportovců roku

 15. zprávy

  Kladensko zasypal první letošní sníh. Silničáři vyjeli se vším, co mají k dispozici

 16. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Udělte svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

 18. zprávy

  Dan hledá nový domov, pomůžete mu?

 19. zprávy

  Slánské muzeum věnovalo vzpomínku svému významnému občanovi

 20. foto

  Další netradiční den otevřených dveří na SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše