ČSAD KLADNO
 • Farmářské trhy
 • Kladno
 • Rebuy Stars

Velký obrat se nekonal! Rytíři smazali třígólovou ztrátu, ale Jihlavě podlehli na nájezdy

Sobota, 30. ledna 2021 20:17

Kladno mělo v Jihlavě našlápnuto k velikému obratu, nakonec ale bere jen bod za porážku 3:4 po samostatných nájezdech. Dukla na domácím ledě vedla už o tři branky, Rytíři ale ve třetím dějství srovnali! Stíhací jízdu nastartoval v oslabení Nicolas Hlava, vzápětí snížil Stěpan Zacharčuk a v přesilové hře smazal rozdíl svým prvním gólem v sezoně Jaromír Jágr. V následné dovednostní disciplíně už se však radovali jen domácí. Kladeňáci tak v tabulce klesli na pátou pozici.
Velký obrat se nekonal! Rytíři smazali třígólovou ztrátu, ale Jihlavě podlehli na nájezdy (Ilustrační foto: KL)

Kladno zažilo velmi dobrý vstup do zápasu. Už ve druhé minutě hrálo přesilovou hru a během celého trestu ohrožovalo jihlavskou branku. Adam Kubík ale po krásné kombinaci minul a Rostislav Marosz vzápětí dlouho zpracovával kotouč a Jan Brož se zatím stihl přemístit. Už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě zakončoval přečíslení po Melkově přihrávce opět Kubík, zaskvěl se ale domácí gólman. Práci měl však i hostující Adam Brízgala. Po Zacharčukově mizerné rozehrávce byl v obrovské možnosti Tomáš Čachotský, se kterým si kladenský brankář věděl rady. A Rytíře nakonec mohli neproměněné šance z úvodu utkání hodně mrzet. V poslední minutě třetiny se při přesilovce napřáhl Tomáš Harkabus a poslal Duklu do vedení – 1:0.

V úvodu druhé části mohli Kladeňáci opět smazat rozdíl, brankář Brož se ale zaskvěl a udržel vedení svého týmu. Ondřej Mikliš se dostal k dorážce vlastní střely a ještě vylepšil pozici přihrávkou na Tomáše Plekance, jenže toho z ostrého úhlu výborně vychytal domácí gólman. A z nenápadné akce naopak navýšila Dukla. Vítězslav Brož se uvolnil vedle bránícího Luca Snuggeruda a rychlou střelou nachytal Brízgalu – 2:0. Napětí na ledové ploše pak postupně vygradovalo a Rytíři se krátce po polovině utkání museli bránit ve třech! Jihlava však potvrdila skvělé statistiky v přesilových hrách a odskočila o tři góly. Filip Dundáček dostal nabito a prudkou ranou z první propálil kladenského brankáře – 3:0. Rytíři vlastní početní výhodu pěti proti třem využít nedokázali a naopak při ní byli sami blízko inkasování! Gumanovu střelu totiž zachytil Josef Skořepa, který ujel do úniku a jen těsně minul kladenskou bránu.

Rytíři se nakonec dočkali své první branky až v úvodu třetí části. Matěj Pekr rozehrál chybně v přesilové hře, Nicolas Hlava v oslabení pláchl, rozhýbal gólmana Brože a poslal kotouč mezi jeho betony – 3:1. A zakrátko to už bylo jen o gól! Hosté ve středním pásmu získali puk, Stěpan Zacharčuk přejel přes modrou čáru a prudkou ranou překvapil domácího brankáře – 3:2. Ani to však od Rytířů nebylo vše! Kladno vybojovalo přesilovou hru a krátce po polovině třetiny srovnalo. Jaromír Jágr dostal od Tomáše Plekance nabito na levém kruhu a nechytatelnou ranou smazal ztrátu – 3:3. A Kladno nakonec nemělo daleko k úplnému obratu! Se šikovnou stahovačkou ale neuspěl Matyáš Filip a ke gólu nevedl ani závěrečný tlak Rytířů.

Dojít tak muselo na prodloužení. V něm hráli většinu času s kotoučem na holi hosté, prosadit se však nedokázali! Tomáš Plekanec hned v úvodu trefil Brožovu masku a Marek Račuk posléze neuspěl se zakončením mezi betony. Ke slovu se tak dostaly i samostatné nájezdy.

V této dovednostní disciplíně už však byli úspěšní jen domácí hráči. Jiří Fronk odstartoval dobře a nakonec se podepsal pod rozhodující pokus. Za Kladno totiž neuspěl ani Rostislav Marosz, který trefil horní tyč, ani Matyáš Filip, který Brože dobře rozhýbal, ale neprotlačil kotouč do sítě. Jihlava naopak našla úspěšného nájezdníka ještě v Tomáši Harkabusovi a mohla slavit výhru – 4:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
9:10 2:1 0:1 0

Branky a nahrávky: 20. Harkabus (Černý, Zadražil), 25. V. Brož (Lichanec), 32. Dundáček (Fronk, Pekr), rozh. náj. Fronk – 42. Hlava, 43. Zacharčuk (Machač), 52. Jágr (Plekanec, Kubík). Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Valenta, Marek – Zídek, Tvrdík

Jihlava: J. Brož – Dundáček, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – Harkabus, Zadražil, Pekr – V. Brož, Lichanec, Juda.
Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Ticháček – Kubík, Plekanec, Melka – Račuk, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Bílek – Hajný, Filip, Hlava.
 

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno


 


 1. zprávy

  Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

 2. zprávy

  Situace s uprchlíky je na pováženou, mnoho jich přišlo s falešnýmy doklady

 3. zprávy

  V kladenské nemocnici se konal Den boje proti glaukomu

 4. zprávy

  Nová nafukovací sportovní hala za miliony vyroste ve Slaném pouze na dva dny

 5. zprávy

  Kladno se potýká s invazí vodních želv, zatím jen nepotvrzeně i s krokodýlem

 6. zprávy

  Vyjádření policie k příspěvkům o modré dodávce v oblasti kladenska na sociální síti

 7. zprávy

  Kino ve Slaném bylo svědkem Knihovnického klání

 8. zprávy

  V Kladně se loučili se zimou. Vynášeli Moranu

 9. zprávy

  V Kladně čtyři desítky odborníků řešili energetiku pro 21. století

 10. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla se vrátí farmářské trhy

 11. zprávy

  Kladenské listy rozdaly výhercům vstupenky do Hororověho cirkusu zdarma

 12. zprávy

  Velikonoční taneční zábava se soutěží o nejlepší nádivku bude ve Slaném

 13. zprávy

  Vyděšeného a vyčerpaného srnce strážníci převezli do záchranné stanice

 14. zprávy

  Kanonýři Kladno jsou ve finále. Jejich skvělá jízda pokračuje

 15. zprávy

  Noc s Andersenem zavítá také do dětského domova v Ledcích, kladenské a slánské knihovny

 16. zprávy

  Ptačí den v sobotu 1. dubna v ZOO Zájezd

 17. zprávy

  Víkendoví hříšníci kladenska. Čtyři muži řídili s platným zákazem řízení

 18. zprávy

  Vážení přátelé Kladenského zámku

 19. zprávy

  Zájezd na Jamajku se nekonal

 20. zprávy

  Anička v názorech rozděluje Slaňáky