ČSAD KLADNO
 • Vánoce Kladno
 • Den otevřených dveří
 • Práce ve Slaném

Velký obrat se nekonal! Rytíři smazali třígólovou ztrátu, ale Jihlavě podlehli na nájezdy

Sobota, 30. ledna 2021 20:17

Kladno mělo v Jihlavě našlápnuto k velikému obratu, nakonec ale bere jen bod za porážku 3:4 po samostatných nájezdech. Dukla na domácím ledě vedla už o tři branky, Rytíři ale ve třetím dějství srovnali! Stíhací jízdu nastartoval v oslabení Nicolas Hlava, vzápětí snížil Stěpan Zacharčuk a v přesilové hře smazal rozdíl svým prvním gólem v sezoně Jaromír Jágr. V následné dovednostní disciplíně už se však radovali jen domácí. Kladeňáci tak v tabulce klesli na pátou pozici.
Velký obrat se nekonal! Rytíři smazali třígólovou ztrátu, ale Jihlavě podlehli na nájezdy (Ilustrační foto: KL)

Kladno zažilo velmi dobrý vstup do zápasu. Už ve druhé minutě hrálo přesilovou hru a během celého trestu ohrožovalo jihlavskou branku. Adam Kubík ale po krásné kombinaci minul a Rostislav Marosz vzápětí dlouho zpracovával kotouč a Jan Brož se zatím stihl přemístit. Už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě zakončoval přečíslení po Melkově přihrávce opět Kubík, zaskvěl se ale domácí gólman. Práci měl však i hostující Adam Brízgala. Po Zacharčukově mizerné rozehrávce byl v obrovské možnosti Tomáš Čachotský, se kterým si kladenský brankář věděl rady. A Rytíře nakonec mohli neproměněné šance z úvodu utkání hodně mrzet. V poslední minutě třetiny se při přesilovce napřáhl Tomáš Harkabus a poslal Duklu do vedení – 1:0.

V úvodu druhé části mohli Kladeňáci opět smazat rozdíl, brankář Brož se ale zaskvěl a udržel vedení svého týmu. Ondřej Mikliš se dostal k dorážce vlastní střely a ještě vylepšil pozici přihrávkou na Tomáše Plekance, jenže toho z ostrého úhlu výborně vychytal domácí gólman. A z nenápadné akce naopak navýšila Dukla. Vítězslav Brož se uvolnil vedle bránícího Luca Snuggeruda a rychlou střelou nachytal Brízgalu – 2:0. Napětí na ledové ploše pak postupně vygradovalo a Rytíři se krátce po polovině utkání museli bránit ve třech! Jihlava však potvrdila skvělé statistiky v přesilových hrách a odskočila o tři góly. Filip Dundáček dostal nabito a prudkou ranou z první propálil kladenského brankáře – 3:0. Rytíři vlastní početní výhodu pěti proti třem využít nedokázali a naopak při ní byli sami blízko inkasování! Gumanovu střelu totiž zachytil Josef Skořepa, který ujel do úniku a jen těsně minul kladenskou bránu.

Rytíři se nakonec dočkali své první branky až v úvodu třetí části. Matěj Pekr rozehrál chybně v přesilové hře, Nicolas Hlava v oslabení pláchl, rozhýbal gólmana Brože a poslal kotouč mezi jeho betony – 3:1. A zakrátko to už bylo jen o gól! Hosté ve středním pásmu získali puk, Stěpan Zacharčuk přejel přes modrou čáru a prudkou ranou překvapil domácího brankáře – 3:2. Ani to však od Rytířů nebylo vše! Kladno vybojovalo přesilovou hru a krátce po polovině třetiny srovnalo. Jaromír Jágr dostal od Tomáše Plekance nabito na levém kruhu a nechytatelnou ranou smazal ztrátu – 3:3. A Kladno nakonec nemělo daleko k úplnému obratu! Se šikovnou stahovačkou ale neuspěl Matyáš Filip a ke gólu nevedl ani závěrečný tlak Rytířů.

Dojít tak muselo na prodloužení. V něm hráli většinu času s kotoučem na holi hosté, prosadit se však nedokázali! Tomáš Plekanec hned v úvodu trefil Brožovu masku a Marek Račuk posléze neuspěl se zakončením mezi betony. Ke slovu se tak dostaly i samostatné nájezdy.

V této dovednostní disciplíně už však byli úspěšní jen domácí hráči. Jiří Fronk odstartoval dobře a nakonec se podepsal pod rozhodující pokus. Za Kladno totiž neuspěl ani Rostislav Marosz, který trefil horní tyč, ani Matyáš Filip, který Brože dobře rozhýbal, ale neprotlačil kotouč do sítě. Jihlava naopak našla úspěšného nájezdníka ještě v Tomáši Harkabusovi a mohla slavit výhru – 4:3.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
9:10 2:1 0:1 0

Branky a nahrávky: 20. Harkabus (Černý, Zadražil), 25. V. Brož (Lichanec), 32. Dundáček (Fronk, Pekr), rozh. náj. Fronk – 42. Hlava, 43. Zacharčuk (Machač), 52. Jágr (Plekanec, Kubík). Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Valenta, Marek – Zídek, Tvrdík

Jihlava: J. Brož – Dundáček, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, Dvořák – Čachotský, Skořepa, Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – Harkabus, Zadražil, Pekr – V. Brož, Lichanec, Juda.
Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Ticháček – Kubík, Plekanec, Melka – Račuk, Marosz, Guman – Jágr, Machač, Bílek – Hajný, Filip, Hlava.
 

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno


 


 1. zprávy

  Psí útulek Bouchalka představuje Amora, chcete ho?

 2. zprávy

  Na území bývalé Poldi má vzniknout moderní průmyslový areál

 3. pozvánka

  Adventní víkend s Mikulášem ve Slaném a nejen s ním

 4. pozvánka

  Mikuláš na koni, oblíbený vláček, bruslení nebo čerti na Mayrovce

 5. sport

  Proč nejít fandit Kanonýrům Kladno, už zítra potkáte i Mikuláše a možná vyhrajete v tombole

 6. foto

  FOTO: V kladenském nákupním centru se sportovalo již potřetí

 7. foto

  V Kladenské sportovní hale se uskutečnil Sportovní den mládeže

 8. krimi

  Policie v Kladné hledá zloděje, který odcizil dvacet pět tisíc korun

 9. video

  Kladenský muzikant Tauber vydal nový videoklip

 10. foto

  FOTO: V kladenském nákupním centru se sportovalo již potřetí

 11. info z radnice

  Voda v Kladně podraží minimálně, akcionáři našli kompromis

 12. pozvánka

  Do Zooparku Zájezd za čerty i vánočními tradicemi

 13. pozvánka

  Projít peklem až do nebe, to se dá zažít jen na Mayrau

 14. zprávy

  Středočeská záchranka pokračuje v trendu pravidelné obměny vozového parku

 15. foto

  Zcela zaplněný sál kina Sokol v Kladně byl místem galavečera sportovců z klubu Miners

 16. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 17. zprávy

  Celý prosinec bude kladenským centrem jezdit vánoční vláček

 18. foto

  V Zahradě Kladenského zámku najdete skřítkovo údolí

 19. foto

  Kladno tentokrát pojalo rozsvícení svého stromu naprosto neopakovatelně

 20. krimi

  Víme, kde policisté tento týden budou v Kladně měřit rychlost