Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Před kladenskou nemocnicí zkolaboval senior, pomohli strážníci

Sobota, 30. ledna 2021 09:30

Kladenští strážníci každý rok prochází školením první pomoci a také školením na obsluhu defibrilátorů, kterými jsou vybavena vozidla městské policie. Díky těmto školením se podařilo zachránit již několik životů a poskytnout první pomoc zraněným. Naposledy se tak stalo včera dopoledne před kladenskou nemocnicí, kdy před ní zkolaboval senior. 

Před kladenskou nemocnicí zkolaboval senior, pomohli strážníci (Ilustrační foto: KL)

„V pátek dopoledne řešila hlídka strážníků Městské policie Kladno špatně parkující řidiče osobních vozidel, kteří blokovali průjezd sanitek před budovou centrálního příjmu kladenské nemocnice. Při projednávání přestupku jednoho z řidičů za zády hlídky zkolaboval procházející senior,“ řekla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Strážníci a jedna z přítomných zdravotních sester okamžitě přispěchali muži na pomoc. Ten se sám začal po chvilce probírat. „Hlídka zjistila, že je muž po operaci srdce. Vědomí nabral díky voperovanému kardiostimulátoru. Přítomná zdravotní sestra zůstala s jedním ze strážníků u postiženého seniora a druhý strážník zatím přivezl vypůjčení vozík. Na něm pak muže převezli k ošetření do ambulance,“ upřesnila Alena Purkytová.

Autor: (red)