ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Středočeští policisté budou využívat další terminály pro podávání oznámení

Čtvrtek, 28. ledna 2021 07:20

Ve Středočeském kraji momentálně funguje 11 terminálů, prostřednictvím kterých mohou občané podávat oznámení o protiprávním jednání. Policisté plánují přidat dalších devět. Videokonference přes terminály používají také k výslechům z důvodu opatření proti koronaviru a také kvůli urychlení trestního řízení.

Středočeští policisté budou využívat další terminály pro podávání oznámení (Foto: PČR)

V loňském roce provedli policisté 1334 výslechů prostřednictvím videohovorů a díky nim zaznamenali 60 oznámení o protiprávním jednání. Terminály jsou napojeny na takzvaný systém Pol Point, prostřednictvím kterého mohou občané kontaktovat policii i ze svého počítače.

Nyní chtějí policisté k dosavadním jedenácti fungujícím terminálům přidat dalších devět. Nové by měly vzniknout ve Velvarech na Kladensku nebo také v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku.

Vedle této investice však chystá policie i další. Pokračuje příprava stavby policejního areálu v Říčanech, kde by mohlo působit více než 800 policistů, i nové policejní budovy v Mladé Boleslavi. Říčanský areál by měl být hotový v roce 2025.

K modernizaci policejní práce napomáhá rovněž využívání dalších nových technologií jako například dronů. Středočeští policisté jich mají v současnosti k dispozici deset a vyškoleno je třicet pilotů. Policisté využívají tyto letouny například k vyšetřování dopravních nehod, u kterých umožňují podrobnější a rychlejší zdokumentování nehody.

Středočeská policie se v současnosti potýká s nedostatkem zaměstnanců a této problematice se chce věnovat i v tomto roce. Loni byl sice nábor úspěšný, řada policistů ale přestoupila do jiných útvarů nebo ukončila pracovní poměr. Počet policistů se tak zvýšil jen o 27 na současných 3551. Volných nadále zůstává okolo 300 míst.

Autor: (fa)